/wyznaje/279178/dziewietnascie-minut/244342/szelmostwa-niegrzecznej-dziewczynki/1437
Avatar użytkownika - slk

slk - szuka książki

Poszukuję książek w stylu "Widnokręgu" lub "Traktatu o łuskaniu fasoli" Wiesława Myśliwskiego.

przesuń
Gatunek Punkty jeśli twoja propozycja zostanie wybrana Autor? Elementy erotyki Przemoc
Literatura piękna 300 Każdy Nieakceptowalne Nieakceptowalne

Propozycje

Myślę, że "Wyznaję" jest w podobnym stylu. Ogromna liczba czytelników ocenia wysoko tę książkę, choć mnie nie zachwyciła. Trzeba taką literaturę lubić. Książka o niemal o wszystkim, a fabuła w dużej rozpiętości czasowej.

Cudowna, wzruszająca książka o agresji, samotności i ostateczności. „Jeżeli się oddaje komuś serce i ten ktoś umiera, czy zabiera ofiarowane serce ze sobą? Czy potem do końca życia chodzi się z wielką dziurą w środku, której już nic nigdy nie zdoła zapełnić?”

Chyba za ostra dla Sławka!

Uwaga: Książka zawiera elementy erotyczne, jednak nie można jej nawet kłaść obok modnych ostatnio książek w nurcie wszelkich odcieni różnych kolorów.

Mario Vargas Llosa charakteryzuje się specyficznym, wyjątkowym stylem pisarskim, który powoduje możliwość delektowania się książką. "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" opowiadają o miłości, jednak powieść ta nie ma nic z płytkiego romansu. Mówi o psychologicznych aspektach uczuć, o trudno zrozumiałych decyzjach. Nie wyjaśnia, a zmusza czytelnika do wyciągnięcia własnych wniosków na temat bohaterów. Tłem polityczna i społeczna sytuacja opisywanych czasów (lata 60-80). Książka wybitna.

Reklamy