/miseczka-szczescia/283010/ja/185155/jak-pokochac-siebie-podrecznik-zyciowej-przemiany/5487080
Avatar użytkownika - Aurea

Aurea - szuka książki

Szukam książki, którą mogłabym podarować bliskiej osobie cierpiącej na depresję. Chodzi o coś, co podniesie ją na duchu i da nadzieję.

przesuń
Gatunek Autor? Elementy erotyki Przemoc
brak danych Każdy Nieakceptowalne Nieakceptowalne

Propozycje

Bardzo lekka książka, ale jednocześnie pozwalająca uwierzyć w to, że los może się odwrócić. Bohaterowie to osoby, którym początkowo szczęście nie sprzyja, częściowo pozbawieni złudzeń mają jednak w sobie resztki wiary, że los może się odmienić. Potrzebują tego i znajdują. Książka z niesamowicie pozytywnym oddźwiękiem. To nie komedia, to coś, co z powodzeniem polecę każdemu, komu potrzebna jest odrobina nadziei na lepsze jutro.

Mnie pomaga za każdym razem. I przede wszystkim tłumaczy, że zmiana, to my sami.

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum

Autor prośby o polecenie książki wybrał tego użytkownika! Zobacz opis książki w naszym serwisie!

Osoby z długotrwałym obniżeniem nastroju - jak w rozumiem stan depresji - nie potrafią się śmiać, bawić, cieszyć. Dla tego nie polecam żadnej długiej książki ( spadek napędu - chęci do działania - spowoduje, że nie będzie chciała może nawet zaczynać wyzwania przeczytania wielkiej księgi, na dodatek kłopoty z utrzymaniem koncentracji!), a piękny ( bardzo! ) album z sentencjami MĄDRYMI, a od razu poprawiającymi nastrój. Autorka nie szuka dziury w całym, nakłania aby zaadoptować siebie, stać się swoim najlepszym przyjacielem i daje gotowe porady, aby to osiągnąć. Zrozumiale, pięknie i skutecznie -pogodnie i optymistycznie, ale bez infantylnej, egzaltowanej naiwności! Znajdziesz ją na pewno w tej największej w Polsce księgarni i może kosztuje już mniej niż 19,90zł? Warto! Ja ją sobie sprezentowałam i ani razu nie pożałowałam:-). Nikomu też jej nie dam - zbyt fajna. Życzę szybkiego powrotu do równowagi życia Twojej Przyjaciółce/ Przyjacielowi. To piękny prezent i na pewno była by/ byłby poruszony Twoją troską i trafnością wyboru.

1
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy