/czerwona-maska/219786/szkieletowa-zaloga/244639/ksiega-jesiennych-demonow/204524/gyo--odor-Smierci/5841495/twierdza/295586
Avatar użytkownika - delfinn

delfinn - szuka książki

Mam się bać przeczytać kolejny rozdział

przesuń
Gatunek Punkty jeśli twoja propozycja zostanie wybrana Autor? Elementy erotyki Przemoc
Horror 2500 Każdy Akceptowalne Akceptowalne

Propozycje

Genialna powieść, straszy, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony :) Geniusz nawet jak na Mastertona ;)

Największe wrażenie z całego zbioru zrobiła na mnie "Mgła". Powstał film na podstawie tego opowiadania. Bałam się i było mi bardzo nieprzyjemnie po przeczytaniu wszystkich opowiadań.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81

Autor prośby o polecenie książki wybrał tego użytkownika! Zobacz opis książki w naszym serwisie!

Jeśli lubisz prozę Stephena Kinga to powinien spodobać Ci się również Jarosław Grzędowicz. I choć zaznaczono kategorię fantasy, to zdecydowanie jest to horror. Książka idealna na jesień :)

A czy może być komiks? Bo właściwie z gatunku horroru myślę, że rysunek+tekst daje więcej, niż sam tekst. No ale, wracając do Gyo. Mamy dwójkę bohaterów, parkę, która siedząc nad wodą zauważa rybę, na czterech mechanicznych nogach. Twór ten zauważa ich i oczywiście atakuje... Pomysł na fabułę jest dość ciekawy, ponieważ nie mamy tutaj do czynienia z ludźmi-zabójcami. Zagrożeniem są dziwne, rybopodone stwory, które wypełzły z oceanów, rzek i po prostu zabijają ludzi. Bo po prostu mogą. Mamy wachlarz postaci i ich postaw - jedne są w miarę racjonale patrząc na sytuację, ale niektórzy są po prostu... dziwni. No bo jak wytłumaczyć fakt, że najlepsza koleżanka umiera, a ta sie na to patrzy i śmieje? Mam nadzieję, że zainteresowałam do zerknięcia ;)

Świetnie pobudza wyobraźnię oraz wciąga. Osobiście momentami (zwłaszcza jak byłam sama w domu) przelatywały mnie dreszcze. Nie będzie można się oderwać, żeby poznać zakończenie i odkrywać udział kolejnych postaci.

Reklamy