Okładka książki - Idealna

Idealna

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-08-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324037186
Liczba stron: 336
Dodał/a recenzje: Anna Szczurek

Ocena: 4.69 (29 głosów)

Anita obsesyjnie marzy o dziecku. Odkąd z mężem zaczęła starać się o potomka, ich szczęśliwe niegdyś małżeństwo całkowicie się zmieniło. Ona popadła w depresję i zaczęła podglądać obcych ludzi przez internetowe kamery, on zaś dał się uwieść Marcie – pociągającej kobiecie, która nie chciała zdradzić żadnych informacji o sobie. Gdy Anita próbowała poradzić sobie z kolejną informacją o nieudanej próbie zajścia w ciążę, Adam szukał zapomnienia w ramionach innej. Żadne z nich nie wiedziało o tym, czym zajmowało się to drugie. Gdy pewnego dnia bohaterka znajduje w swojej szafie sukienkę, której nigdy nie kupiła, a w kosmetyczce - nie swoją szminkę, oskarża męża o to, że ten próbuje zrobić z niej wariatkę, podrzucając przedmioty, które do niej nie należą. Prawda okazuje się jednak o wiele bardziej przerażająca…

 

Kobieta nawet nie domyśla się, że ma wroga, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć.

 

Idealna to kryminał trzymający poziom od pierwszej do ostatniej strony. Autorce udało się wykonać pracę arcytrudną nawet dla pisarzy z  dużym dorobkiem – utrzymała uwagę czytelników przez całą powieść. Nie ma tu żadnego momentu przestoju czy nudy. Stachuła ewokuje napięcie tak zgrabnie, jakby posiadała w tej dziedzinie ogromne doświadczenie. Akcja nie zwalnia nawet na chwilę, przyprawiając odbiorcę o zadyszkę.

 

Nakreśleni przez Magdalenę Stachułę bohaterowie, których oczami obserwujemy wydarzenia, to postaci dynamiczne – zmieniają się w czasie akcji. Ci, którzy pozostawali bierni, zaczynają działać; ci, którzy byli mocniej zaangażowani w akcję, zmieniają swoje poczynania, powodując całkowitą zmianę biegu zdarzeń. Jedna z najważniejszych w powieści bohaterek wywołuje tak negatywne emocje, że czytelnik niemal pragnie osobiście uniemożliwić jej dalsze działania na szkodę pozostałych. U autorki wątki sensacyjne przeplatają się z analizą psychologiczną, co doskonale wypada w powieści i sprawia, że lektura poza oczywistym wątkiem kryminalnym, zyskuje na głębi.

 

Powieść Stachuły jest nie tyle niemożebnie wciągająca, ile wręcz kapitalna! To niemal objawienie na polskim rynku wydawniczym, doskonale rokujące na przyszłość. Polski domestic noir ma od teraz rewelacyjną reprezentację! 

Kup książkę Idealna

Zobacz opinie o książce Idealna
Inne książki autora
Trzecia
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Trzecia

Autorka "Idealnej", najlepiej sprzedającego się debiutu kryminalnego ostatnich lat, wraca z nową historią, która nie pozwoli ci zasnąć. Najpierw...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy