Okładka książki - Kod Demona

Kod Demona

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2013-03-20
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7849-012-8
Liczba stron: 552
Dodał/a recenzje: cyrysia

Ocena: 5 (1 głosów)

W XVII wieku pewien szalony, obłąkany prorok przepowiedział nadejście końca świata. Jego wizje zostały zapisane w księdze, która od wielu lat spoczywa ukryta w Brytyjskim Muzeum. Świat obecnie nawiedzają kolejne kataklizmy, zaś drogocenne publikacje jasnowidza zostają wykradzione przez sprytnego złodzieja. Śledztwo w tej sprawie przejmuje była policjantka, Heather Kennedy, eks-najemnik Leo Tillman oraz młody strażnik muzeum, Ben Rush. Wspólnie dochodzą do wielu zaskakujących odkryć. Okazuje się, że za kradzieżą księgi stoją niebezpieczni i nieobliczalni wyznawcy Ewangelii Judasza, zwani potocznie Judaszowcami, którzy nie cofną się przed niczym, aby wypełnić proroctwo apokalipsy. W tej sytuacji tylko jedna osoba może powstrzymać ich groźny plan. To Diema, dziewiętnastoletnia dziewczyna, będąca żołnierzem z armii Judaszowców. Los ludzkości spoczywa w jej rękach, lecz czy nastolatka odważy się działać przeciwko swoim braciom w wierze? Tymczasem przepowiedziany Armagedon zbliża się wielkimi krokami...

Kod Demona Adama Blake’a stanowi swego rodzaju kontynuację powieści Oszustwo znad Morza Martwego, można jednak czytać tę książkę bez znajomości pierwszego tomu, ponieważ mamy tutaj do czynienia z zupełnie inną historią i wszelkie niejasności dotyczące wcześniejszych perypetii głównych bohaterów są skrupulatnie tłumaczone przez autora. Na pierwszy rzut oka fabuła przypomina Kod Leonarda da Vinci, jednakże głównym wątkiem jest tu konieczność powstrzymania ludzkiej zagłady. Wspólnie z czwórką bohaterów z przerażeniem śledzimy obłąkańcze poczynania Judaszowców. Akcja toczy się błyskawicznie, nie pozwalając oderwać się od lektury. Bohaterowie są barwni, wyraziści, a ich rys - niezwykle staranie dopracowany. Ich inteligencja, błyskotliwość, ofiarność, zaangażowanie oraz żelazne zasady wzbudzają niekłamany podziw. Płynna narracja, połączona z plastycznymi opisami miejsc, osób i zdarzeń sprawia, że wyobraźnia bez przeszkód tworzy sugestywne obrazy kolejnych sytuacji. Autor sprawnie buduje atmosferę niepokoju i napięcia, więc z niepokojem i fascynacją obserwuje się dramatyczny rozwój akcji - aż do zaskakującego zakończenia. Blake niezwykle umiejętnie połączył sensacyjne, kryminalne i fantastyczne wątki, tworząc naprawdę udany thriller z elementami powieści przygodowej. 

Najnowsza powieść Adama Blake'a jest niezwykle ekscytującym dreszczowcem, pełnym tajemnic, niewyjaśnionych tajemnic i  szalonych przygód. Dla miłośników gatunku to pozycja obowiązkowa. 

Kup książkę Kod Demona

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Kod Demona

Reklamy