Krzyżówki tematyczne dla dzieci

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788373087873
Liczba stron: 106
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 0 (0 głosów)

Dzieciństwo zazwyczaj kojarzy się z radością, szczęściem i zabawą. Ponieważ wiele zmian następuje w chwili, kiedy dziecko rozpoczyna naukę, dlatego wczesny okres szkolny jest czasem szybkiego rozwoju. Kształtuje się wówczas umiejętność myślenia logiczno-abstrakcyjnego, a także następują gwałtowne zmiany rozwojowe w zakresie mowy i pamięci. Dziecko uczy się uczestnictwa w życiu zbiorowym oraz przygotowuje do samodzielnego odgrywania ról społecznych.

 

Aby wiedza o świecie była bogata, a jej zdobywanie przyczyniało jak najmniej trudności, Katarzyna Walkowska skierowała opracowane przez siebie „Krzyżówki tematyczne dla dzieci” do uczestników grup przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych. Tytuł publikacji trafnie świadczy o jej przeznaczeniu. W temacie znalazły się terminy znane dziecku z własnego otoczenia. Chodzi o wytwory natury, ludzkie ciało, zwierzęta, przedmioty codziennego użytku, osoby spotykane każdego dnia oraz wszystko to, co dziecku jest bardziej lub mniej znane i bliskie.

 

Książka zawiera zadania mające na celu odgadywanie znaczenia trudnych wyrazów i odpowiednich nazw, przyporządkowanie poszczególnych elementów do całości, wyszukiwanie interesujących fragmentów, kolorowanie prostych rysunków, wpisywanie liter w odpowiednie miejsca, uzupełnianie luk, zaznaczanie właściwych pól, udzielanie odpowiedzi na pytania i wiele jeszcze innych, równie interesujących poleceń. Wszystkie przedstawione zostały w sposób jasny, a ich treść jest przejrzysta. Proponowane zadania charakteryzują się różnorodnością pomysłów.

 

Tytuły poszczególnych krzyżówek zostały ułożone w porządku alfabetycznym, co znacznie ułatwia odnalezienie poszukiwanych treści. Wszystkie zobrazowano rysunkami autorstwa Agaty Fuks, które dzięki swej prostocie zachęcają młodego czytelnika do aktywności. Lektura zapewnia doskonałą zabawę indywidualną oraz zespołową, wzbogaca słownictwo, kształci umiejętności plastyczne, poszerza wiedzę o świecie, a także utrwala wcześniej zdobytą.

 

Wydane nakładem Impulsu „Krzyżówki tematyczne dla dzieci” z całą pewnością spełnią oczekiwania zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Autorka trafiła nie tylko w głębię dziecięcej wyobraźni, pobudzając do działania zmysły, ale również poruszyła pokłady serc (szczególną radość sprawią dziecku zapewne bohaterowie bajek czytanych i telewizyjnych) oraz pamięci (w zestawie znalazły się zadania bezpośrednio związane z fragmentami znanych wierszy i piosenek). Wykonywane przez dziecko ćwiczenia z pewnością wspomogą jego rozwój, a także przyczynią się do pogłębienia wiedzy.

Kup książkę Krzyżówki tematyczne dla dzieci

Zobacz opinie o książce Krzyżówki tematyczne dla dzieci
Reklamy