Okładka książki - Odkryj, kto…

Odkryj, kto…

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-05-19
ISBN: 978-83-7420-659-4
Dodał/a recenzje: Magdalena Galiczek-Krempa

Dzięki zagadkom i mądrze stawianym pytaniom już najmłodsze dzieci mogą szybko rozwijać swoją niczym nieograniczoną wyobraźnię. Świetną w tej kwestii pomocą i inspiracją służy pomysłowa książka Guida van Genechtena Odkryj, kto…

Pytania to domena dzieci. Maluchy już od najmłodszych lat poznają świat wszystkimi zmysłami. A gdy coś wyjątkowo je zainteresuje, bombardują swoich opiekunów serią pytań, na przykład: dlaczego, po co? Co się jednak stanie, gdy to maluch wcieli się w rolę „dorosłego” i jeśli to właśnie jemu zadawane będą nietuzinkowe pytania?

Zamieszczone w książce Odkryj, kto…, a kierowane do najmłodszych dzieci zagadki są niebanalne, ale nie powinno też stanowić dla maluchów wielkiej trudności znalezienie rozwiązań. Wystarczy bowiem uważnie przeczytać pytanie, w którym kryje się już mała podpowiedź. Przykład? Kto ma tyle samo macek, ile pająk nóg?

Poza słowną sugestią, dodatkową podpowiedzią są zamieszczone w książce ilustracje. Zaprezentowany na prawej części strony przykładowy fioletowy pająk po rozłożeniu kartki ujawnia odpowiedź na zadane wcześniej pytanie.

Pytań przygotowanych w tym duchu jest w książce Odkryj, kto… siedem. Nawiązują one do różnych zwierząt: od mieszkańców morskich głębin, przez skrzydlate stworzenia, owady, aż po mieszkańców zoo czy gospodarstw. Książka Guido van Genechtena kształtuje dziecięcą wyobraźnię, uczy maluchy kojarzenia faktów, pobudza ich kreatywność.

Ilustracje przygotowane zostały w typowym dla Guido van Genechtena stylu. Mocne, wyraziste, czarne kontury postaci kontrastują z lekkim, kolorowym „wnętrzem”. Obrazki ogląda się z przyjemnością i z pewnością spodobają się one najmłodszym odbiorcom.

Odkryj, kto… to książka, która może stać się inspiracją do tworzenia własnych zagadek. Młodsze dzieci mogą poprosić rodziców o przygotowanie nowych pytań, a te nieco starsze same mogą wymyślić niecodzienne zagadki i poprosić o ich rozwiązanie rodzeństwo bądź opiekunów. Świetna zabawa gwarantowana, a w dodatku możliwa do przeprowadzenia nie tylko w domu, ale także podczas podróży czy wakacyjnych wyjazdów.

Kup książkę Odkryj, kto…

Opinie o książce - Odkryj, kto…

Jakie to szczęście, że cię znalazłem
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Jakie to szczęście, że cię znalazłem

Jak znaleźć szczęście? Oho, do tego potrzebny jest nie byle jaki nos! Urocza opowieść o całej górze marchewek, jednej jodle i najważniejszym uczuciu na...

Rikuś i Anusia
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Rikuś i Anusia

Rikuś zrobi wszystko, żeby przypodobać się Anusi. Domaluje sobie brązowe ciapki, pożyczy dziadkowe okulary, a nawet stanie się tajemniczy. Czy na pewno...