Sejf

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-11-06
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375109443
Liczba stron: 344
Dodał/a recenzje: Beata Sarnowska

Ocena: 5.17 (12 głosów)

Przyglądając się w księgarni powieści dziennikarza popularnej stacji telewizyjnej, zastanawiać się można, czy warto ją kupić? Choć z krótkiej notki na okładce wynikałoby, że będzie to świetna propozycja dla miłośników kryminału, pozostają wątpliwości. Czy dziennikarz-celebryta, choćby najbardziej sympatyczny i ceniony, naprawdę może stworzyć interesującą powieść? 

 

Artur Solski, dziennikarz śledczy, właśnie zakończył pracę nad aferą prywatyzacyjną w PZU. Niestety, jego przełożony nie chce dopuścić materiału do emisji i przydziela mu nową sprawę. Nie mając innego wyjścia, Solski z kamerzystą jadą na Podlasie, by przeprowadzić wywiad z szeptuchą. Maciej Minkiewicz, szyfrant z Agencji Wywiadu, kradnie dokumenty operacyjne z tajnej siedziby. Komendant powiatowej policji, inspektor Darski, zdecydowanie nadużywający alkoholu i wreszcie Anna Kaliska – wdowa po zmarłym w Iraku wojskowym, który pośmiertnie, poprzez przyjaciela z wojska, przekazuje jej zaszyfrowaną wiadomość. Bohaterowie i fakty, które na początku lektury wydają się nie mieć żadnego połączenia, z każdą stroną trafiają na właściwe miejsce w misternej układance i dopasowują się, by ostatecznie złożyć się na rozwiązanie mistrzowsko przygotowanego spisku.

 

Fabuła powieści wciąga od pierwszych stron. Książka pełna jest intryg, niewiadomych, znaków zapytania i do końca trzyma w napięciu. Debiut Tomasza Sekielskiego bez wątpienia zasługuje na uwagę. To połączenie różnych gatunków literackich, spiętych w całość, ładnie opakowane i podane jako thriller. Miłośnicy kryminałów, political fiction, sensacji i thrilleru z pewnością się nie zawiodą.

 

Po przeczytaniu powieści nasuwają się pytanie: ile prawdy, a ile fikcji w książce zawarł autor-dziennikarz śledczy? Niewątpliwie wykonywany zawód pomógł mu stworzyć tak misterną intrygę, która niczym pajęcza sieć wciąga i oplata czytelników, zapewniając pełen literacki komfort. Niezależnie od tego, jaka jest odpowiedź na powyższe pytanie, trzeba stwierdzić, że Sejf to świetna propozycja dla miłośników gatunku - i nie tylko.

Kup książkę Sejf

Zobacz opinie o książce Sejf
Inne książki autora
Zapach suszy
Tomasz Sekielski0
Okładka ksiązki - Zapach suszy

Po bestselerowej trylogii „Sejf” Tomasz Sekielski wraca z nowym jeszcze mroczniejszym thrillerem. Zapach suszyamp;amp;quot; będzie pierwszą...

Obraz kontrolny
Tomasz Sekielski0
Okładka ksiązki - Obraz kontrolny

Kontynuacja bestsellerowego Sejfu! Dowiedz się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem w rozgrywce z bezlitosnym przeciwnikiem. Od operacji ,,Nabucco"...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Latarnia z Kiss River
Diane Chamberlain
Okładka książki - Latarnia z Kiss River
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy