Spotkania z naturą

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2015-02-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7971-030-0
Liczba stron: 128
Dodał/a recenzje: Katarzyna Krzan

Ocena: 6 (1 głosów)

Książka Spotkania z naturą podzielona została na cztery części, zawierające oryginalne pomysły na kreatywne wykorzystanie tego, co mamy pod ręką w domu lub w ogrodzie: można robić z kwiatów ciekawe bukieciki, karmniki i domki dla ptaków, a także całe mnóstwo ciekawych rzeczy z ogólnie dostępnych nasion i roślin. Druga część to zestaw ogrodniczych zabaw, pokazujących, jak stworzyć małe terrarium, wykorzystać stare kalosze jako oryginalne doniczki, wykonać miniaturowy ogródek czy „doniczkowe obserwatorium”. W trzeciej części pokazano pomysły do wykonania w domu z rzeczy znalezionych na dworze: kamyki ze śladami natury, ramkę z suszonych liści, motylki na lodówkę czy ręcznie wykonywany papier. Czwarta część zawiera szereg propozycji zabaw na świeżym powietrzu: znajdziemy tu owocowe łódeczki, kamyczkowe gry, namiot dla misia albo kasztanowego stworka.

 

Zadziwiające, ile rzeczy można zrobić ze zwykłych patyków i znalezionychkamyczków. Współczesne dzieci, wpatrzone w swoje smartfony i tablety, zagubiły nieco zdolność wymyślania zabawek z niczego. Ta książka służy pobudzeniu ich uśpionej kreatywności.

 

Wszystkie czynności pokazano w postaci rysunków krok po kroku. Nie zabrakło też zdjęć wykonanych już dzieł, które udowadniają, że wszystko jest możliwe, a inspiracją do zabawy może stać się wszystko, nawet najmniejsze źdźbło trawy. Wystarczy się nad nim pochylić.

 

Książka stanowi znakomity podręcznik kreatywnej zabawy na świeżym powietrzu, przypominając o łączności z naturą. Przedstawione tu fotografie wykonanych prac robią wrażenie i zachęcają dzieciaki do twórczej pracy.

 

Staranne wydanie i bardzo ciekawe pomysły, których próżno szukać w innych tego typu publikacjach, stanowią o wartości książki. Warto po nią sięgać, gdy panuje dobra pogoda, ale dzieci i tak się nudzą, ziewając nad kolejną grą.

Kup książkę Spotkania z naturą

Zobacz opinie o książce Spotkania z naturą
Inne książki autora
Lone Sloane
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Lone Sloane

Kontynuacja słynnego cyklu Philippe'a Druilleta pt. Salambo. Komiks opowiada o przygodach kosmicznego pirata i awanturnika Lone Sloane'a. Zawiera...

Włochy
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Włochy

Uroda i atrakcje słonecznej Italii kuszą turystów nie od dziś, a dawna brytyjska arystokracja miała pełną świadomość, że za wysokimi Alpami kryje się prawdziwa...

Reklamy