Okładka książki - 100 zabaw z tatą

100 zabaw z tatą

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-05-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7971-367-7
Liczba stron: 112
Dodał/a recenzje: Monika Witczak

Ocena: 5 (1 głosów)

Tata to niezwykle ważna postać w życiu każdego dziecka. To tata wymyśla najlepsze zabawy, z tatą spędza się najlepiej wolny czas. Tata jest podporą, pomaga odkrywać świat i wprowadza do niego elementy przygody. Co jednak zrobić, gdy tacie zabraknie pomysłów na wspólną zabawę? Z pomocą przychodzi Gilles Diederichs, który w swojej najnowszej książce proponuje aż sto przykładów zabaw dla taty i dziecka od 0 do 10 lat.

 

Coraz więcej rodziców ma świadomość tego, jak ważna jest wspólna zabawa z dzieckiem. Zwłaszcza jak ważny dla rozwoju jest kontakt dziecka z ojcem i jak spędzanie razem czasu procentuje w przyszłości, tworząc silną więź. Książka 100 zabaw z tatą wypełniona jest inspirującymi pomysłami zabaw dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych, odpowiadających trzem najważniejszym etapom rozwoju dziecka: od 0 do 2 lat (zabawy zapewniające bliskość, zaufanie i bezpieczeństwo), od 2 do 5 lat (zabawy stwarzające przestrzeń do odkrywania i eksperymentowania), od 5 do 10 lat (zabawy wspierające pewność siebie i autonomię dziecka). Każda z trzech części książki poprzedzona jest krótkim wprowadzeniem w dany etap życia dziecka i pokazuje, jakie znaczenie w tym czasie ma kontakt malucha z ojcem.

 

Aby ułatwić rodzicom wybór, każda strona opatrzona jest wskazówkami, jakie warunki trzeba spełnić w danej zabawie, dla jakiego dziecka jest przeznaczona i ile czasu zajmuje, ewentualnie - jakie materiały dodatkowe będą potrzebne. Opisy zabaw są krótkie, lecz zawierają wszystkie najważniejsze informacje oraz ilustracje, które pomagają je zobrazować. Dodatkowo na każdej stronie można znaleźć Pomysł na 5, który urozmaica zabawę i wprowadza do niej dodatkowy element.

 

Książka zawiera zabawy z elementami arteterapii, dramy i warsztatów pisarskich oraz ćwiczenia ruchowe, oddechowe i elementy masażu dla maluszków. Choć w założeniu jest przeznaczona dla ojców, mamy też mogą z powodzeniem z niej korzystać i brać udział w rozwijających zabawach z dziećmi. Niewielki format, czytelny układ i dobra jakość papieru sprawiają, że 100 zabaw z tatą można zabrać ze sobą nawet w podróż i cieszyć się tym źródłęm inspiracji bez przerwy.

Kup książkę 100 zabaw z tatą

Zobacz opinie o książce 100 zabaw z tatą
Inne książki autora
Wielka księga opowieści o czarodziejach t. 1
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielka księga opowieści o czarodziejach t. 1

Poszukiwany: wykwalifikowany czarodziej Stanowisko: dyrektor regionalny do spraw unieszkodliwiania wszystkiego, co przykre i złe. Cóż jest takiego...

Moshi Monster. Misje SuperMoshi
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Moshi Monster. Misje SuperMoshi

Seria książek dla fanów znanych na świecie stworków Moshi. W serii cztery tytuły: Misja SuperMoshi Fantastyczna książka zabaw Pokoje...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy