Łaska

Wydawnictwo: Szaron
Data wydania: 2013-06-05
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-6327-113-8
Liczba stron: 164
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 5 (1 głosów)

Nadprzyrodzonym darem, jaki człowiek otrzymał z inicjatywy samego Boga, jest łaska. Chociaż przerasta rozum, siłę i wolność każdego z nas, absolutnie nie stoi w sprzeczności z naszą wolną wolą. Jest uczestnictwem chrześcijanina w wewnętrznym życiu Trójcy Świętej, oczyszcza z grzechu i uświęca, wspomaga powołanie oraz usprawiedliwia. Domagając się odpowiedzi ze strony człowieka, wspiera jego nawrócenie, a także uzdalnia do życia zgodnie z powołaniem i prowadzi ku świętości. O tym, jaki rzeczywiście jest Boży dar dla ludzi wszystkich czasów i narodów, opowiada niewielka książeczka wydawnictwa Szaron Łaska niepojęta, niezasłużona.


Zaadresowana do człowieka XXI wieku, zadziwia swą prostotą oraz trafnością postawionych w niej pytań, które -zapadając głęboko w pamięć i serce - domagają się od czytelnika konkretnych odpowiedzi. Rozdziały są krótkie, lecz  przepełnione treścią. Każdy z nich został poprzedzony kilkoma fragmentami biblijnymi, zaczerpniętymi z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu wraz z siglami (szczegółowy wykaz skrótów ksiąg biblijnych zamieszczono na końcu książki) oraz adekwatną do treści myślą przewodnią. Rozważania autora otwierają przytoczone przez niego historie z życia wzięte, przybliżające autentyczne sytuacje z codziennej rzeczywistości jego samego lub jego rozmówców.

 

Podążając tokiem rozumowania Maxa Lucado, czytelnik z łatwością zrozumie, że życie ukształtowane przez łaskę daje szansę przeżycia go w sposób najbardziej wartościowy. Autor przekonuje, że otwarcie się na jej działanie uwrażliwia na nieogarnioną miłość umierającego na krzyżu Chrystusa; pozwala dostrzec potrzebę szerzenia wokół siebie dobroci, wszak stawką jest wieczne przeznaczenie; uczy przebaczania i dokonywania trafnych wyborów; dodaje odwagi w przyznawaniu się do błędów; przysparza sił oraz chroni przed duchowymi przeciwnościami; wreszcie wzbudza radość z Bożego ojcostwa, zaufanie Panu, a także pewność, że otrzymana podczas chrztu łaska to coś, co istnieje tu i teraz, i niezmiennie się zdarza.


Zagłębienie się w treść niewielkiej książeczki wydawnictwa Szaron bez wątpienia przyniesie pozytywne efekty. Mnóstwo przytoczonych tekstów biblijnych staje się bazą, na której z powodzeniem można się oprzeć. Brak przypisów i bibliografii absolutnie nie ujmuje powagi problemu, wprost przeciwnie: przystępny język przekazu oraz szczerość wypowiedzi nie tylko pomogą czytelnikowi zrozumieć, na czym polega działanie łaski, ale przede wszystkim pozwolą otworzyć swoje wnętrze na najpiękniejszy z wszystkich darów. Adresaci publikacji – wszyscy, którym zależy na zmianie dotychczasowego punktu widzenia – zrozumieją, że Łaska niepojęta, niezasłużona podarowana została po to, by umacniać na drodze do ostatecznego spełnienia.

Kup książkę Łaska

Zobacz opinie o książce Łaska
Inne książki autora
Wieloryb nie może latać. O sztuce stawania się sobą
Max Lucado0
Okładka ksiązki - Wieloryb nie może latać. O sztuce stawania się sobą

Czy Ty też odczuwasz czasem brak sensu w swoim życiu? Czy masz wrażenie, że praca, którą wykonujesz, jest nudna i pozbawiona głębszego znaczenia? Czy czujesz...

Twój wyjątkowy dar
Max Lucado0
Okładka ksiązki - Twój wyjątkowy dar

Po niewątpliwym sukcesie książki JESTEŚ WYJĄTKOWY czas na drugą z serii książkę: Pewnego ranka Łemiki budzą się i odkrywają, że każdy z nich otrzymał...

Reklamy