Ścigana

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788323890386
Liczba stron: 288
Dodał/a recenzje: cyrysia

Ocena: 4.31 (13 głosów)

Clea Rice jest sprytną i doświadczoną włamywaczką. Już od dziecka praktykowała w złodziejskim fachu za sprawą swojego wuja - eksperta w tej dziedzinie. Niestety, dwa razy zaliczyła "wpadkę", po której trafiła do więzienia. Teraz Clea próbuje uczciwie zacząć życie od nowa. Niestety, w wyniku niefortunnych okoliczności dziewczyna wplątuje się w niebezpieczną, międzynarodową aferę, związaną z przemytem niezwykle wartościowych dzieł sztuki. Cudem udaje jej się uciec groźnym przestępcom, którzy bez skrupułów zamierzają pozbyć się niewygodnego świadka. Policja nie wierzy byłej złodziejce, dlatego zrozpaczona Rice musi sama zdobyć dowody swej niewinności. Nie wszystko przebiega jednak zgodnie z planem, gdyż podczas włamania do posiadłości jednego z podejrzanych kobieta niespodziewanie wpada na drugiego włamywacza. Kim jest ta tajemnicza osoba? Czego lub kogo szuka? Czy jest w jakiś sposób powiązana z kradzieżą cennej kolekcji? 

Ścigana to ogromnie emocjonująca powieść sensacyjna. Szybka, dynamiczna akcja obfituje w strzelaniny, włamania, ucieczki, pościgi i gorące, namiętne uczucia. Lekka, swobodna narracja urzeka prostotą przekazu, dzięki czemu powieść czyta się błyskawicznie. Powieść Gerritsen to ogromny zastrzyk adrenaliny dla miłośników literatury sensacyjnej. Oczywiście, fabuła nie jest nadzwyczaj oryginalna, ale swoista zabawa "w kotka i myszkę", jaką toczą ze sobą bohaterowie, może się podobać. Kłopoty lgną do Clei jak opiłki żelaza do magnesu. Z powodu kryminalnej przeszłości nikt nie ufa jej słowom, a dziewczynie zaczyna grozić coraz poważniejsze niebezpieczeństwo. Pośród strachu i niepokoju pojawia się jednak również wątek romansowy, który dodaje kolorytu złowrogim wydarzeniom. Dziewczyna spotyka na swojej drodze sprzymierzeńca, który wyciąga do niej pomocną dłoń. Lecz czy była przestępczyni będzie potrafiła komukolwiek zaufać?

Wszystkim miłośnikom twórczości Tess Gerritsen oraz wielbicielom mocnych wrażeń polecić warto Ściganą. To kawał interesującej, ekscytującej prozy, która przypaść winna do gustu zarówno wielbicielom romansów, jak i miłośnikom kryminału czy sensacji.

Kup książkę Ścigana

Zobacz opinie o książce Ścigana
Inne książki autora
Dawca
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Dawca

Doktor Abby DiMateeo, stażystka na oddziale chirurgii szpitala Bayside w Bostonie podejmuje decyzję, która może zaważyć na jej przyszłej karierze lekarskiej...

Igrając z ogniem
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Igrając z ogniem

Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Wenecji wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu „Incendio”...

Reklamy