Ścigana

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788323890386
Liczba stron: 288
Dodał/a recenzje: Kasia Pessel

Ocena: 4.31 (13 głosów)

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą. A gdzie pójdą, gdy dorosną? Wybiorą spokojne życie, czy to pełne wyzwań? A może to ktoś inny zdecyduje o tym wyborze, bez pytania ich o zdanie? To, co bywa zabawą w dzieciństwie, wcale nie musi nią być, kiedy się dorośnie. Podobno czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Ale czy tak jest na pewno i w każdym przypadku? Jak długo przeszłość ma kłaść się cieniem na teraźniejszości i przyszłości? Co zrobić, by w końcu zamknąć jeden życiowy rozdział i przejść do kolejnego? Podjąć wyzwanie? Zapomnieć o tym, czego było się świadkiem? Uciec jak najdalej od wszystkiego co znane i udawać kogoś zupełnie innego? Którą opcję wybrać, kiedy stawką w tej grze jest... życie?

Wejść, odnaleźć to, co ma się w planach, wyjść. Oczywiście wszystko tak, by nikt nie zauważył. Tylko tyle - lub aż tyle - ma w planach Clea. Jak dla niej nie jest to sprawa zbyt skomplikowana. Albo przynajmniej nie była taką jeszcze kilka minut wcześniej. Teraz sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Plan diabli wzięli i trzeba ratować się ucieczką, a cel nie został osiągnięty! A wszystko z powodu takiej drobnostki - z powodu tego, że ktoś inny wybrał ten sam czas na tak podobną akcję! Jeżeli plan A nie wypalił, zawsze ma się plan B, chociaż ten jest o wiele bardziej niebezpieczny. Czego jednak się nie robi, by udowodnić, że ma się rację? Dla prawdy niektórzy są w stanie zrobić wiele - nawet, kiedy oznacza to, że trzeba podjąć ryzyko utraty wszystkiego, co właśnie się zdobyło i czego się tak pragnęło od tak dawna. Czasem los bywa dość przewrotny i ponownie krzyżuje drogi nocnych "gości" - ku zadowoleniu, mniejszym lub większym, obojga. Jedno z nich ma zadanie do wykonania i raczej nie chce tego zbytnio rozgłaszać. Drugie zamierza poznać prawdę. Czy mają punkt wspólny? Kłamstwu nie po drodze z prawdą, ale może coś innego połączy Cleę i Jordana? W końcu nic tak nie zbliża, jak tajemnica, śledztwo i pościg. Może to mało romantyczne okoliczności, lecz w przypadku tych dwojga nic nie jest takie, jakim się wydaje. Jeszcze nie tak dawno dla jednego z nich ryzyko stanowiło chleb powszedni, jednak teraz wszystko się zmieniło, a powrót do przeszłości wcale nie jest słodki. Jeżeli do tego dodać niechęć do stróżów prawa i wrogów, dla których morderstwo jest czymś normalnym, sytuacja nie przedstawia się zbyt optymistycznie. Co oznacza wyciągnięta ręka - autentyczną chęć niesienia pomocy czy jeszcze większe niebezpieczeństwo? Zaufać czy uciekać i działać zgodnie z zasadami, których trzymało się przez lata?

Samotność ma wiele twarzy. Wiele z nich poznała już Clea, a teraz ktoś nadmiernie zbliżył się do niej. Pytanie: co wybrać - utarte drogi czy te jeszcze nieodkryte? Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą. A gdy dorosną - jaki kierunek wybiorą?

W książkach Tess Gerritsen splatają się zwykle dwa wątki - sensacyjny i obyczajowy. Ten pierwszy jest początkiem historii, ten drugi uzupełnia ją i podgrzewa atmosferę. Oba dobrze ze sobą współgrają, bez siebie wzajemnie nie stanowiłyby interesującej lektury. Połączenie dwóch gatunków, które na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie od siebie różne, stanowi opowieść z zaskakującymi wątkami, nieprzewidywalną i zaskakującą. Niespodziewane zwroty akcji w odpowiednich momentach nie pozwalają na nudę podczas lektury - szczególnie, że autorka do końca nie odkrywa wszystkich kart. Ścigana to książka i na słoneczne dni, i na te deszczowe. W końcu każdy czas jest dobry na interesującą lekturę.

Kup książkę Ścigana

Zobacz opinie o książce Ścigana
Inne książki autora
Igrając z ogniem. Audiobook
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Igrając z ogniem. Audiobook

Autorka bestsellerowej serii “RIZZOLI & ISLES” tym razem napisała thriller osnuty wokół utworu muzycznego skomponowanego w Wenecji u progu...

Chirurg
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Chirurg

Brutalny zabójca zabija młode samotne kobiety przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia. Policja ustala, że podobna seria...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy