Ścigana

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2013-05-08
Dodał/a recenzje: archer81

Czasem warto odłożyć na chwilę na bok literaturę kobiecą, by zabrać się za powieść kryminalną. Warto poszukać połączenia romansu z kryminałem. Od lat udaje się to Tess Gerritsen. Autorka znana jest przede wszystkim z thrillerów medycznych, jednak w jej dorobku literackim można znaleźć także romanse kryminalne. Takie, jak na przykład w przypadku powieści Ścigana.

Clea Rice od najmłodszych lat praktykowała w złodziejskim fachu. Jej nauczycielem był wujek - ekspert w tej materii. Za sprawą niefortunnego zbiegu okoliczności Clea trafia na kilka lat do więzienia. Gdy już z niego wychodzi, postanawia rozpocząć uczciwe życie. Niestety, przeszłość wciąż ją prześladuje. Za sprawą splotu wydarzeń trafia w sam środek międzynarodowej afery. Afery dotyczącej przemytu wartościowych dzieł sztuki. Wróg jest bezlitosny i chce się pozbyć niewygodnego świadka. Rozpoczyna się pościg za Cleo. Dziewczyna nie może liczyć na pomoc policji. Przez swoją przeszłość jest niewiarygodna dla stróżów prawa. Postanawia więc na własną rękę udowodnić, że jest niewinna. Jak wiadomo, los jednak płata figle. Podczas włamania natrafia na innego złodzieja. Od tego momentu nic nie jest takie, jakim powinno być. Kim jest włamywacz? Czy dziewczynie uda się udowodnić swą niewinność? Czy przestępcy, którzy depczą jej po piętach, w końcu dadzą za wygraną?

W przypadku powieści Tess Gerritsen wiadomo, że na nudę nie będzie tu miejsca. Tak jest i tym razem. Akcja gna na łeb na szyję: był pościg, włamania do najlepiej strzeżonych domów, wystawne przyjęcia, strzelaniny oraz miłość, która przychodzi niespodziewanie.

Książkę czyta się w napięciu do ostatniego słowa. Bardzo łatwo identyfikować się z Cleą, łatwo zacząć jej kibicować. Szkoda tylko, że powieść jest tak krótka. To lektura gwarantująca kilka godzin rozrywki. Zbyt mało, by naprawdę pogrążyć się w świecie powieściowym.

Z pewnością Ścigana to świetna propozycja dla miłośników twórczości Tess Gerritsen. To interesujące połączenie kryminału, literatury sensacyjnej z interesującym wątkiem obyczajowym. Polecam!

Kup książkę Ścigana

Zobacz opinie o książce Ścigana
Ciało
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Ciało

Zwłoki pięknej młodej dziewczyny przywiezionej do prosektorium nie zdradzają żadnych widocznych urazów ani śladów przemocy. Lekarka sądowa Kat Novak przypuszcza...

Chirurg
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Chirurg

Serią publikowanych w odstępach rocznych powieści Tess Gerritsen zapewniła sobie pozycję autora # 1 na rynku thrillerów medycznych - przed Robinem Cookiem...