Święta Faustyna Kowalska

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2013-05-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7516- 611-8
Liczba stron: 48
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (1 głosów)

Bezbłędnie kojarzona z obrazem Chrystusa Miłosiernego siostra Faustyna prowadzi do światowego sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach. Miejsce, które konsekrował w 2002 roku Jan Paweł II, z roku na rok przyjmuje coraz większą liczbę pielgrzymów. Udajmy się więc tam, gdzie w progach skromnego klasztoru równie skromnie żyła służebnica Chrystusa Helena Kowalska. By przybliżyć najmłodszym tę niezwykle barwną postać, wydawnictwo Święty Wojciech opublikowało kolejną książeczkę z serii Święci uśmiechnięci, po lekturze której łatwo będzie dostrzec wzór godny naśladowania.


Książeczka Elizy Piotrowskiej to pozycja wyjątkowa, która jednocześnie bawi i uczy. Rezygnując z metody długiego i nudnego wykładu, autorka zastosowała formę wiersza. Ułatwia to dziecku przyswojenie zaprezentowanych treści. Zaletą publikacji jest również przeplatanie zagadnień religijnych historycznymi. Dzięki temu wiedza młodego czytelnika zostanie usystematyzowana oraz osadzona w odpowiednich realiach czasoprzestrzennych.


Najważniejsze fakty z życia świętej Faustyny Kowalskiej zostały opisane w sposób przejrzysty i dowcipny: przepełnione modlitwą i pracą dzieciństwo, trudy młodości, powaga mniszego życia, wreszcie - godnie realizowana misja stygmatyczki i sekretarki Bożego Miłosierdzia. To elementy działalności Faustyny, w której – dzięki Elizie Piotrowskiej – znalazły się szczegóły wskazujące na rolę świętej w codzienności jej współczesnych oraz zasługi umożliwiające jej zasilenie grona wybranych w wiecznej szczęśliwości. W książeczce zostały wypromowane postawy godne naśladowania: umiejętność współdziałania, dostrzeganie potrzeb innych, chęć dzielenia się posiadanym dobrem z biedniejszymi, wrażliwość na ludzką krzywdę, przede wszystkim zaś posłuszeństwo woli Bożej oraz ufność i skromność.


Publikacja Święta Faustyna Kowalska przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Stanowić będzie doskonałą pomoc dla rodziców i katechetów, od których w dużej mierze zależy poziom religijnego wychowania dziecka. Książeczka została opatrzona dużymi, wyraźnymi, kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, które zdobią wszystkie bez wyjątku strony, przez co zapadają głęboko w pamięć i serce młodego czytelnika. Treści szczególnie warte zapamiętania zaznaczono powiększoną czcionką. Na końcu znalazła się krzyżówka, stanowiąca podsumowanie przedstawionych wiadomości. Twarda okładka i niewielki format książeczki pozwalają na częste sięganie po lekturę. Ponieważ podane treści oparte są na faktach z biografii świętej Faustyny Kowalskiej, czytelnik bez wątpienia odnajdzie w jej postaci realny wzór do naśladowania.

Kup książkę Święta Faustyna Kowalska

Zobacz opinie o książce Święta Faustyna Kowalska
Inne książki autora
Tupcio Chrupcio. Nie lubię podróżować
Eliza Piotrowska0
Okładka ksiązki - Tupcio Chrupcio. Nie lubię podróżować

Kolejne przygody ulubionego bohatera najmłodszych Tupcia Chrupcia nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym razem sympatyczny bohater próbuje przekonać się...

Tupcio Chrupcio Nie dam sobie dokuczać.
Eliza Piotrowska0
Okładka ksiązki - Tupcio Chrupcio Nie dam sobie dokuczać.

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale starsi koledzy w przedszkolu uważają go za malucha, nie chcą się z nim bawić i ciągle mu dokucząją. Czy Tupcio...

Reklamy