Święty Jan Paweł II

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2014-04-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7502-452-4
Liczba stron: 96
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Niedawna kanonizacja Jana Pawła II skupiła uwagę nie tylko milionów Polaków, ale również ludzi z całego świata. Owemu niecodziennemu wydarzeniu towarzyszyli zarówno ludzie wierzący jak i ci, którzy w osobie papieża Polaka dostrzegli człowieka wyjątkowego: otwartego na ludzkie potrzeby, nie wahającego się stanąć w opozycji wobec panującego w jego czasach systemu politycznego, przełamującego stereotypy oraz idącego z Ewangelią na krańce świata. Niewielka książeczka Wydawnictwa Promic Święty Jan Paweł II (mimo swego małego formatu) bez wątpienia spotka się z aprobatą czytelników, bowiem zamieszczone na jej stronach treści nie tylko pozwalają poznać niezwykłą osobę nowego świętego, ale przede wszystkim – przez jego życie i dzieło – dostrzec nieogarnioną miłość Boga, jaką On sam przejawia względem każdego człowieka.


Już samo spojrzenie na okładkę kieruje myśli czytelnika w stronę celu ostatecznego: zamieszczone na niej zdjęcie delikatnie uśmiechniętego Jana Pawła II zmusza do refleksji, która – uzupełniona o głębokie przemyślenia poszczególnych rozdziałów – nie pozwala przejść obojętnie wobec konieczności zwrócenia swoich myśli ku Bogu oraz osobistego powierzenia się Temu, który z miłości do człowieka oddał życie na krzyżu. Całość została podzielona na cztery zasadnicze części. Życiorys (dzieciństwo i młodość od początku przepełnione oznakami powołania do kapłaństwa, studia teologiczne w tajnym seminarium duchownym i – już po wyzwoleniu – w Rzymie, duszpasterzowanie w Niegowici oraz Krakowie, naukowa praca z młodzieżą akademicką, sakra biskupia, sesje soborowe, posługa kardynalska oraz słynne konklawe, które dało Kościołowi i światu świętego papieża) Mira Majdan uzupełniła o Litanię za wstawiennictwem św. Jana Pawła II (Litania posiada imprimatur metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza z dnia 12 kwietnia 2011 roku), Modlitwy za wstawiennictwem Jana Pawła II oraz opracowane przez księdza biskupa Jana Szkodonia Modlitwy do św. Jana Pawła II w różnych intencjach (w intencji rodziny, chorych, młodzieży). Na dole stron zamieszczono przypisy (bibliografii brak).


Czytelnik sięgający po publikację Wydawnictwa Promic szybko przekona się, iż przykład życia i dzieła Karola Wojtyły, późniejszego Jana Pawła II, wart jest naśladowania. Przystępny język przekazu sprawia, że książeczka Święty Jan Paweł II zostanie przyjęta z radością a zaproponowane modlitwy bez wątpienia zostaną wykorzystane dla dobra własnego i innych. Oby każdy, kto sięgnie po lekturę, odnalazł w niej to, co przyczyni się do jego duchowego wzrostu.

Kup książkę Święty Jan Paweł II

Zobacz opinie o książce Święty Jan Paweł II
Inne książki autora
Święci Aniołowie Boży
Mira Majdan0
Okładka ksiązki - Święci Aniołowie Boży

Istnienie aniołów, bezcielesnych duchów stworzonych przez Boga, należy do tych prawd wiary, które często przyjmujemy jedynie teoretycznie, nie zdając sobie...

Święta Faustyna i Boże Miłosierdzie
Mira Majdan0
Okładka ksiązki - Święta Faustyna i Boże Miłosierdzie

Kiedy 25 sierpnia 1905 roku przyszła na świat Helenka Kowalska, nikt nie przypuszczał, że za niespełna 100 lat zostanie ona największą polską mistyczką...

Reklamy