Żyć każdym dniem

Wydawnictwo: Seven
Data wydania: 2011-11-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-87153-55-9
Liczba stron: 398
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Na życie każdego człowieka składają się dni, miesiące i lata. Nieubłaganie upływający czas nie pozwala na dłużej zatrzymać się nad mijającymi chwilami. Od nas samych zależy, w jaki sposób wykorzystamy wszystko to, co zostało nam darowane. Książka Żyć każdym dniem jest kolejną znakomitą pozycją Phila Bosmansa, który doskonale rozumie potrzebę dotarcia do każdego człowieka. Jego słowa są jak „promienie słońca, mogące oświetlić ciemne strony życia dzięki drobinie szkła, przez którą przebłyskuje miłość”.

 

Przemyślenia autora zostały przyporządkowane kolejnym dniom całego roku. Składają się one na skomplikowany obraz ludzkiego życia, w którym nierozdzielnie związane są ze sobą radość i smutek, miłość i nienawiść, dobro i zło. Nie jest wskazane czytanie ich wszystkich, jednym tchem, bez zastanowienia. Wystarczy jeden tekst dziennie, według zaproponowanego schematu. Systematyczność w przyswajaniu podanych tekstów ma ułatwić czytelnikowi dostrzeganie piękna otaczającego świata oraz odczuwanie szczęścia z przeżywanych chwil.

 

Teksty Phila Bosmansa są przepełnione nutą sympatii, dobroci i humoru. Wszystkie pomagają „znaleźć wielką radość w małych rzeczach”. Ukryty w nich głęboki sens jest pobudką do ciągłych poszukiwań. Ten, kto sięgnie po lekturę, dowie się, jak bardzo ważne są marzenia szczęśliwych ludzi. Doceni znaczenie uśmiechu, pomagającego przetrwać mroki smutku i zniechęcenia. Nauczy się cenić dobro, głęboko ukryte w każdym człowieku. Zacznie „zarażać” radością ludzi spotykanych na swojej drodze. Zdając sobie sprawę z nieubłaganie upływającego czasu, będzie się cieszyć każdą chwilą. W ten sposób doceni posiadane dary, korzystając z nich w sposób twórczy. Zrozumie również, że współdziałanie z innymi wymaga tolerancji oraz poszanowania praw drugiego człowieka. Tylko wtedy możliwym staje się poprawa międzyludzkich relacji. Ten, kto w wydarzeniach dnia codziennego dostrzeże szansę na uczynienie świata szczęśliwszym, z całą odpowiedzialnością podejmie wyzwanie. W realizacji zamierzonego celu pomoże mu świadomość, że najważniejsza jest miłość i że warto dla niej wiele poświęcić.

 

Książka Żyć każdym dniem przeznaczona jest dla wszystkich bez wyjątku. Napisana w sposób ciekawy, prosty i przystępny, bez wątpienia przemówi do każdego. Korzystając z zawartych w niej przemyśleń, uczynimy swe życie łatwiejszym, dzięki czemu nauczymy się każdego dnia żyć w zgodzie ze światem i z samym sobą. Nie bez powodu nazywana jest poradnikiem, bowiem zawiera wezwanie, do którego winien ustosunkować się każdy człowiek.

Kup książkę Żyć każdym dniem

Zobacz opinie o książce Żyć każdym dniem
Inne książki autora
Przepisy na życie, czyli jak nie być malkontentem
Phil Bosmans0
Okładka ksiązki - Przepisy na życie, czyli jak nie być malkontentem

Żyć prawdziwie to znaczy żyć dniem dzisiejszym. Życie jest krótkie, tak szybko przemija. Dzień, którego nie przeżyłeś, jest dniem straconym...

Przepisy na szczęście, czyli jak uprościć sobie życie
Phil Bosmans0
Okładka ksiązki - Przepisy na szczęście, czyli jak uprościć sobie życie

Dziś jest dniem dobrym na to, by być szczęśliwym! Dziś zostało Ci ofiarowane, abyś się nim cieszył, był radosny i zadowolony. Wczoraj masz już za...

Reklamy