Okładka książki - Amsterdam. Przewodnik - Celownik

Amsterdam. Przewodnik - Celownik

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2015-04-30
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 9788328301313
Liczba stron: 168
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 6 (1 głosów)

Pomysł na niezapomianą wyprawę

 

Amsterdam, nazywany „Wenecją Północy”, ze swoimi kanałami zachwyca kolejne pokolenia podróżników, dając się poznać jako miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wypełniony zabytkami, z wyjątkowym układem urbanistycznym wodnych pierścieni, który został nawet wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, z kawą, która zachwyci wytrawnych koneserów i ze słynnymi coffeshopami, zaspokajającymi potrzeby „wyznawców marihuany”, zaspokaja najbardziej wybredne gusta i dostarcza rozrywki niezależnie od tego, czy przyjeżdżamy tu na dzień, weekend, tydzień, czy może planujemy nad którymś z kanałów osiąść na całe życie.

 

O tym, ile wspaniałości kryje Amsterdam, który dla turystów jest niczym pudełko pełne prezentów, możemy przekonać się, sięgając po przewodnik po tym pięknym mieście, opublikowany nakładem wydawnictwa Bezdroża. Amsterdam z atlasem miasta to jeden z szerokiej oferty Przewodników – celowników, które pozwalają odbyć niezapomnianą podróż, które prezentują bogatą ofertę miast – zarówno jeśli chodzi o miejsca warte zobaczenia, jak i praktyczne informacje. Po przewodnik powinni sięgnąć wszyscy, którzy wybierają się do Amsterdamu, a także ci, którzy zastanawiają się nad kierunkiem przyszłej podróży – piękne zdjęcia oraz mnogość propozycji tej „Wenecji Północy” z pewnością pozwolą podjąć decyzję dotyczącą wyprawy.

 

Pierwsze strony przewodnika to mapa miasta z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi, ulicami i placami oraz kanałami i terenami zielonymi. Ułatwia ona znacznie poruszanie się po mieście oraz opracowanie tras w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać czas pobytu. Kolejne strony przybliżają historię Amsterdamu od chwili powstania miasta, czyli – według legendy – od XII w. do chwili obecnej.

 

Atrakcje Amsterdamu to natomiast alfabetyczna prezentacja wszystkich miejsc wartych zobaczenia w mieście, poczynając od Albert Cuypmarkt – największego targu pod gołym niebem w Europie, po Zeedijk 1, czyli jeden z najstarszych budynków w mieście. Poza opisami przybliżającymi charakter miejsca czy jego historię, a także zdjęciami, znajdziemy tu informacje dotyczące adresu, możliwości dojazdu, strony internetowej obiektu, godzin otwarcia, cen biletów oraz dostępności dla osób niepełnosprawnych.

 

Autorzy podpowiadają również, co warto zobaczyć w Amsterdamie przy założeniu, iż czas wyprawy jest ograniczony, a także co warto zjeść (oprócz frytek z majonezem). Poznamy również symbole Holandii i Amsterdamu, co być może ułatwi nam wybór pamiątek dla rodziny i znajomych. Z kolei część przewodnika poświęcona informacjom praktycznym dostarcza wielu informacji niezbędnych przy planowaniu wyprawy do Amsterdamu. Znajdziemy tu wskazówki dotyczące możliwości zakwaterowania z uwzględnieniem różnych preferencji i zasobności portfeli podróżników, szereg sugestii dotyczących miejsc, do których warto wstąpić, szukając sycącego i niezbyt drogiego posiłku, a także danych dotyczących cen i możliwości poruszania się po mieście transportem publicznym, rowerem i samochodem. Poznamy również najważniejsze święta i festiwale, dowiemy się, w jakich dzielnicach i galeriach najlepiej robić zakupy (z uwzględnieniem adresów słynnych coffeshopów). Aby w podróży poczuć się pewniej, warto poznać przynajmniej kilka słów w obcym języku, zaś naukę podstawowych zwrotów ułatwi umieszczony na końcu przewodnika „mini słowniczek polsko-niderlandzki”.

 

Recenzja została umieszczona również na blogu www.qulturaslowa.blogspot.com

Kup książkę Amsterdam. Przewodnik - Celownik

Zobacz opinie o książce Amsterdam. Przewodnik - Celownik
Inne książki autora
Amsterdam. Travelbook. Wydanie 1
Katarzyna Byrtek0
Okładka ksiązki - Amsterdam. Travelbook. Wydanie 1

Kupując tę książkę, otrzymasz jej wersję elektroniczną gratis! Instrukcji szukaj na ostatniej stronie przewodnika drukowanego.   Amsterdam...

Amsterdam Travelbook
Katarzyna Byrtek0
Okładka ksiązki - Amsterdam Travelbook

- Amsterdamskie kanały - Rowery, wiatraki i tulipany - Muzea Van Gogha i Rembrandta - Dzielnica Czerwonych Latarni i coffee shopy - Urokliwe zakątki i...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy