Okładka książki - Bajki z 1001 dobranocy

Bajki z 1001 dobranocy

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2014-05-20
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788376722757
Liczba stron: 72
Dodał/a recenzje: Edyta Staniec

Ocena: 5 (2 głosów)

Jest prawie jak Szeherezada, która snuła Baśnie z tysiąca i jednej nocy, bo tak jak ona opowiedziała już tysiące przepięknych historii dla dzieci małych i dużych. Tym razem, w książce, której tytuł nawiązuje do Baśni z tysiąca i jednej nocy, czyli Bajek z 1001 dobranocy Wandy Chotomskiej, dzieci usłyszeć będą miały  okazję ciekawe historie, które z absolutną pewnością umilą im zasypianie.

 

Piękne ilustracje, niczym kreślone dziecięcą ręką, plus barwne, wręcz plastyczne opowieści sprawią, że na krótką chwilę, gdy dzieci słuchać będą Bajki o rogaliku, który chciał zostać księżycem, Bajki o mądrych dębach, wesołych ptakach, srogiej zimie i zarozumiałym wietrze, lub wielu jeszcze innych historii, staną się one uczestnikami toczących się wydarzeń.

Prosty język trafiający do dzieci, krótkie historie i tematyka dostosowana do dziecięcego wieku i dziecięcego rozumienia świata sprawiają, że książka ta stać może się ulubioną książeczką do usypiania, nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Pomoże w tym i ciepło, bijące z każdej bajki, porcja humoru oraz optymizm i siła bijące z opowieści.

 

Dlaczego warto czytać dzieciom właśnie tę pozycję? Bo to piękna i mądra książka, przekazująca dzieciom mnóstwo wartości, opowiadająca o dobru, złu, uczuciach, pragnieniu szczęścia i sposobach jego zdobywania. To oczywiście tylko niektóre z aspektów życia, o których opowiada w swoich Bajkach… Wanda Chotomska. Posługuje się ona przy tym zarówno historiami bardzo realnymi, jak i tymi zupełnie baśniowymi, oderwanymi od rzeczywistości. A to sprawia, że przy Bajkach … Wandy Chotomskiej, nie sposób się nudzić.

 

Aż żal, że nie ma w tym zbiorze rzeczywiście 1001 bajek, a zaledwie 12. Byłaby to prawdziwa uczta na 1001 nocy. Choć z drugiej strony, jest to solidna dwunastka, którą dzieci będą szybko znały na pamięć, zakochując się w bajkach od pierwszego czytania…

Kup książkę Bajki z 1001 dobranocy

Zobacz opinie o książce Bajki z 1001 dobranocy
Inne książki autora
Dzionek szalonek i inne przygody Kubusia Puchatka
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Dzionek szalonek i inne przygody Kubusia Puchatka

Zbiór czterech zabawnych opowiadań, w których Kubuś Puchatek przezywa fascynujące przygody....

Wiersze
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Wiersze

To książka, jakiej jeszcze nie było! Przed Wami pełen humoru i niezwykłych skojarzeń, a do tego... przepyszny tom z wierszami i przepisami autorstwa...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy