Recenzja książki: Bez przebaczenia

Recenzuje: Sabinka

Agnieszka Lingas-Łoniewska zdobyła moją sympatię po tym jak przeczytałam "Zakręty losu". Kolejna jej książka, "Bez przebaczenia" to powieść o miłości, o jej sile, przetrwaniu, a także o tym, jak trudna jest komunikacja między kochającymi się ludźmi. Poznajemy dwoje młodych i ambitnych ludzi.

Ona - Paulina Litwiak - artystka, kochająca sztukę po tragicznej śmierci matki trafia do ojca, którego nie pamięta z dzieciństwa. Ojciec okazuje się generałem z zasadami, wymogami, z wiecznymi pretensjami. Stosuje przy tym przemoc zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Dziewczynę prześladują koszmary, obwinia się o śmierć matki i małego braciszka, przeżywa wewnętrzny dramat, a w nowej rodzinie nie znajduje niestety pomocy.

On - Piotr Sadowski. Pierwsze ich spotkanie w bibliotece, niby to przypadkowe, zapoczątkowuje silne uczucie obojga. Niestety, chłopak okazuje się wojskowym, prawą ręką ojca Pauliny. Jest ambitnym, wykształconym, honorowym żołnierzem, a prywatnie przystojnym, czułym i wrażliwym facetem.

Los chce by tych dwojga połączyła prawdziwa, jedyna miłość, niestety na przeszkodzie staje ojciec dziewczyny.

Książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej nie da się odłożyć nawet na chwilę, trzeba ją przeczytać od początku do końca. Dzieje się tak wiele, że z kartki na kartkę chce się coraz więcej i więcej akcji. "Bez przebaczenia" wciąga jak wir, z którego nie da się uwolnić, a napisana została tak, aby czytelnika wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach. Dzięki przekonującej fabule aż chce się wierzyć, że idealna miłość istnieje. Ważne jest jednak również to, że autorka pokazuje nie tylko piękno życia, ale też i to, ile w nim przeciwności losu.  W "Bez przebaczenia" przedstawia, jak ciężka wbrew pozorom jest praca żołnierza, jak niebezpieczne są wyjazdy do Afganistanu, Iraku czy inne wyjazdy na misję,  jak trudne są rozstania z rodzinami. Muszę się przyznać, że lektura mną wstrząsnęła, a w moich oczach nieraz pojawiły się łzy.

"Bez przebaczenia" to piękny romans przeplatany odważnymi i świetnie opisanymi scenami erotycznymi. Mam cichą nadzieję, że powieść ta doczeka się ekranizacji - cała fabuła wydaje się świetnie nadawać do nakręcenia filmu. Książkę zdecydowanie polecam.

Kup książkę Bez przebaczenia

Zobacz opinie o książce Bez przebaczenia
Bez przebaczenia
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Tylko raz w roku
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Tylko raz w roku

Jest prawdziwą świąteczną czarodziejką. Agnieszka Lingas-Łoniewska zabiera swoich czytelników w magiczną, pełną miłości podróż, która...

Saturn
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Saturn

Emocje to jej specjalność. Najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to emocjonalna jazda bez trzymanki! Konrad Klajzer zebrał od życia wystarczająco...