Biblijne wycieczki Zuzi Owieczki

Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2008-08-07
Kategoria: b.d
ISBN: 978-83-7492-059-9
Liczba stron: 161
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 0 (0 głosów)

W obecnym świecie można dostrzec zjawisko poszukiwania prawdy, zwłaszcza przez ludzi młodych. Człowiek dąży do prawdy jedynej, oryginalnej i niezmiennej. A taką można znaleźć wyłącznie u źródeł. Tym, co pozwala zrealizować owe poszukiwania jest Biblia. Książeczka „Biblijne wycieczki Zuzi owieczki” została napisana po to, by Objawienie Boże zawarte na kartach Pisma Świętego stało się bardziej zrozumiałym dla najmłodszych czytelników.

Tomasz Kruczek opisał w niej wydarzenia datujące się na czasy Starego i Nowego Testamentu. Dzięki niemu biblijni bohaterowie stają się niemalże „namacalni” dla czytającego/słuchającego dziecka, które przenosi się wraz z sympatyczną owieczką Zuzią w odległe czasy i miejsca. Zgłębia prawdy wiary zawarte w biblijnych historiach. Uczestniczy w stwarzaniu świata oraz poznaje ludzi, którym chrześcijaństwo wiele zawdzięcza. Nieobce są mu szczegóły dotyczące życia Abrahama, rodziny Izaaka, Józefa, Mojżesza i Samsona. Z Izraelitami wędruje do obiecanego Kanaanu i podziwia powołanego przez Boga Samuela. Z Dawidem panuje w Izraelu, natomiast z Salomonem rozstrzyga najbardziej zawiłe spory. Z Jonaszem przebywa w brzuchu wielkiej ryby a z Danielem w jaskini lwów. Wreszcie dowiaduje się, jak bardzo Pan Jezus ukochał dzieci oraz, że z miłości do człowieka umarł, zmartwychwstał i żyje. Wszystko to napisane jest w formie rymowanych wierszyków, bez trudu wpadających w ucho oraz pozostających w dziecięcej pamięci i sercu.

Elementem od początku rzucającym się w oczy są okrągłe wycięcia umiejscowione na kadłubie zdobiącej twardą okładkę Arki Noego, z których wyglądają zwierzęta. Wyczuwalne pod palcami wypukłe srebrne krople deszczu dodatkowo zapraszają do lektury. Kolorowe i śmieszne ilustracje autorstwa Magdy Bloch wywołując uśmiech na twarzy, skupiają wzrok na omawianym wydarzeniu. Nieco grubsze kartki są odporne na ruchliwe dziecięce paluszki, dzięki czemu książeczka na długi czas pozostanie w niezniszczonym stanie.

Wydane nakładem Wydawnictwa Vocatio „Biblijne wycieczki Zuzi owieczki” posłużą nie tylko rodzicom i opiekunom (do nich zostały skierowane słowa autora, znajdujące się na końcu książki), ale również katechetom, którzy w szczególny sposób są odpowiedzialni za duchowy rozwój młodego pokolenia. Twarda okładka pozwala na częste korzystanie z lektury, bez obawy szybkiego zniszczenia.

Dzięki sympatycznej owieczce Zuzi dzieci w przyszłości chętniej sięgną po egzemplarz Pisma Świętego, szukając w słowie Bożym odpowiedzi na piętrzące się trudne egzystencjalne pytania dorosłego wieku. Warto się o to zatroszczyć już dziś.

Kup książkę Biblijne wycieczki Zuzi Owieczki

Zobacz opinie o książce Biblijne wycieczki Zuzi Owieczki
Reklamy