Dozownik wesołości

Wydawnictwo: Seven
Data wydania: 2012-04-26
Kategoria: Inne
ISBN: 9788387153434
Liczba stron: 44
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (1 głosów)

Zdarza się, że wesołość mylona jest z wesołkowatością, charakteryzującą się podwyższeniem nastroju, uczuciem beztroski oraz bezmyślnymi żartami. Występują wówczas gwałtowne reakcje na bodźce, wysoki poziom szczegółowości, brak hamulców, a także żywa reakcja na ton głosu i wypowiadane słowa. Wesołość – o jakiej mowa w Dozowniku – daleka jest jednak od wesołkowatości, natomiast zauważyć w niej można ścisłe powiązanie z radością, co – biorąc pod uwagę trudy współczesnych czasów – staje się naglącą potrzebą człowieka XXI wieku. Ową priorytetową konieczność dostrzegło Wydawnictwo Seven, które opublikowało niewielką książeczkę, ułatwiającą zagłębienie się we wszystko, co składa się na życie piękne, szczęśliwe i szlachetne.


Do rąk czytelnika została oddana książeczka, do złudzenia przypominająca poziome pudełko z chusteczkami higienicznymi. W jej wnętrzu ukryto prawdziwy skarb: na kilkunastu kartach wypisano refleksje, niezawodnie przyczyniające się do utrzymania doskonałej kondycji oraz wewnętrznej harmonii. Warto pamiętać, że praktyczne zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas znajdą przemyślenia głębokie, uspokajające, przywołujące miłe wspomnienia i pozwalające zapomnieć o tym, co boli. Na kartach zostały rozmieszczone wzajemnie uzupełniające się tekst i delikatne grafiki, które - opatrzone cytatem (przy każdym podano autora) - skutecznie zapadają nie tylko w pamięć, ale przede wszystkim - w serce. Całość utrzymana jest w tonacji pomarańczowo-niebieskiej.

 

Tak więc godna polecenia jest recepta na udany dzień, propozycja uzdrawiającego powrotu do czasów beztroskiego dzieciństwa, zachęta do wytrwania w dobrym, mimo mnożących się przeciwności, a także pochwała ciszy, dostrzeżenie mocy przyjaźni oraz usprawiedliwienie odrobiny szaleństwa. Nie brakuje w publikacji sprawdzonych mądrości życiowych, interesujących obietnic i prostych rozwiązań. Wśród przemyśleń zagościło również ponadczasowe życzenie szybkiego odnalezienia wiary w samego siebie. Wszystko to sprawia, że ludzkie tęsknoty stają się możliwe do zaspokojenia, a plany i zamierzenia łatwiej jest zrealizować. W książeczce zamieszczono przysłowia oraz życiowe mądrości autorstwa ludzi znanych i szanowanych: Arystotelesa, Khalila Gibrana, Johanna Wolfganga von Goethego i wielu innych.


Dozownik wesołości to książeczka przeznaczona dla każdego bez wyjątku, bowiem wszystkim potrzeba delikatnych słów pełnych optymizmu. Niewielki format pozwala na umieszczenie jej nawet w torebce. Jedno jest pewne: warto z Dozownika wesołości czerpać systematycznie i wytrwale. Spojrzenie na życie z głębszej perspektywy pokazuje, że warto się postarać, by osiągnąć bezcenne szczęście.

Kup książkę Dozownik wesołości

Zobacz opinie o książce Dozownik wesołości
Inne książki autora
Czarnogóra - przewodnik ilustrowany 2015
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Czarnogóra - przewodnik ilustrowany 2015

Podróżując przez Czarnogórę, niemal z każdej drogi można podziwiać wspaniałe widoki, a piękna pogoda jest prawie gwarantowana. Ten zielony...

Republika Czeska, Słowacja. Mapa samochodowa 1:500.000
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Republika Czeska, Słowacja. Mapa samochodowa 1:500.000

Najnowsza mapa samochodowa została wydana przy współpracy z austriacką firmą – Freytag Berndt. Czytelność mapy, szczegółowa sieć dróg, gwarantuje zaplanowanie...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Latarnia z Kiss River
Diane Chamberlain
Okładka książki - Latarnia z Kiss River
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy