Okładka książki - Droga do przebaczenia

Droga do przebaczenia

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2016-09-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788364426568
Liczba stron: 238
Dodał/a recenzje: Katarzyna Krzan

Ocena: 5 (3 głosów)

Czy to romans, czy kryminał, czy też powieść sensacyjna? A może po prostu obyczajowa, z życia prostej przedszkolanki mieszkającej na prowincji? Trudno zgadnąć.

 

Na początku najtrudniej rozeznać się w postaciach, pełno tu bowiem rozgadanych kobiet o ciętych językach i nieposkromionych charakterkach. Potem pojawia się postać kluczowa, hulaka i lawirant – brat głównej bohaterki, Julity. Rafał zachowuje się bardzo dziwnie. Z rozmowy z siostrą wynika, że wplątał się w jakąś aferę, musi zniknąć na jakiś czas, a jej pozostawia na przechowanie tajemniczą kopertę, którą dzielna bohaterka „chowa w ukryciu”. Widać tak bardzo przejęła się rolą, że sama nie wie, gdzie ją schowała…

 

Ledwo brat się ulatnia, w domu Julity pojawia się mięśniak, który grozi jej śmiercią w męczarniach, jeśli nie zdradzi miejsca pobytu najbliższego członka rodziny. Kobieta jest przerażona i… podniecona zarazem, bowiem nigdy nie miała do czynienia z tak męskim samcem. Wzdycha na wspomnienie jego ramion i klatki piersiowej - tu wkrada się dreszczyk erotyzmu, który będzie podtrzymywany właściwie do samego końca.

 

W tle sensacyjnej fabuły rozgrywają się urocze scenki obyczajowe z koleżankami Julity i ich partnerami w rolach głównych. Zamieszanie staje się tak potężne, że w pewnym momencie naprawdę nie wiadomo już, o co komu chodzi.  Mieszkańcy Ukojenia odwiedzają się, kłócą, piją niezliczone ilości herbat i gadają. Sporo tu ciętych ripost i zabawnych komentarzy, które stanowią całkiem przyjemne przerywniki, ale zarazem opóźniają rozwiązanie akcji.

 

Na szczęście Katarzyna Łochowska pamięta o podstawowych zasadach budowania fabuły i gdy już pozwodzi czytelnika na tyle, że ten już czuje się kompletnie zagubiony, wraca wreszcie do głównego rekwizytu - tajnej koperty. I wtedy akcja się zagęszcza i cały ten chaos spojony zostaje swoistą klamrą. 

 

Nie, wbrew okładce, Droga do przebaczenia nie jest kolejnym romansem rodem z łąk i pól. Choć miejsce akcji to prowincjonalne Ukojenie, próżno szukać tu atmosfery Malowniczego, Rozlewiska czy innego Rykowiska. Rewolwer, umięśnione ramię seksownego policjanta, poczucie humoru i chaos - to raczej takie „klimaty". 

Kup książkę Droga do przebaczenia

Zobacz opinie o książce Droga do przebaczenia
Inne książki autora
Droga do Ukojenia
Katarzyna Łochowska0
Okładka ksiązki - Droga do Ukojenia

„Katarzyno, rozpoczynasz nowe życie. Nic, że masz trzydzieści lat. Jesteś świeżo upieczoną rozwódką i dokładnie w tym momencie świat otwiera przed...

Czekając na odkupienie
Katarzyna Łochowska0
Okładka ksiązki - Czekając na odkupienie

Główna bohaterka trafia do wymyślnego piekła, w którym musi się zmierzyć z jego królową i pewnym mężczyzną, z którym łączy ją daleka przeszłość. Przemierzając...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy