Dzieciaki świata

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7596-507-0
Liczba stron: 165
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 5.33 (6 głosów)

Istniejąca od miliardów lat Ziemia zamieszkana jest przez ludzi różnych narodowości. Pod każdą szerokością geograficzną życie biegnie takim samym torem: śmiech i płacz towarzyszą każdemu, z przeciwnościami muszą borykać się wszyscy, a dążenie do szczęścia nikomu nie jest obce. Celem opublikowanej pod patronatem National Geographic bogato ilustrowanej książki Dzieciaki świata jest nie tylko pokazanie młodemu czytelnikowi, jak żyją ludzie zamieszkujący inne kontynenty, ale również rozbudzenie w nim nieograniczonej ciekawości świata.


Znana dziennikarka i niestrudzona podróżniczka Martyna Wojciechowska zaprasza czytelników w osobliwą podróż. Towarzyszące jej dzieci – ciemnoskóry Zuzu z plemienia Himba, mieszkająca nad zatoką Ha Long urodziwa Lien, odznaczająca się trzydziestoma dwoma cechami doskonałości żywa bogini o imieniu Matina, wesoły pucybut Mebratu z Etiopii oraz Mali z górzystej krainy mgieł i dziewiczego lasu monsunowego skutecznie wciągają w niesamowite przygody. A przyznać trzeba, że jest się nad czym zastanowić, bowiem młody czytelnik dzięki Dzieciakom świata ma okazję udać się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie sięgnąć po propozycję prestiżowego wydawnictwa?


Informacje dotyczące poszczególnych krajów są szczegółowe i przedstawione w sposób interesujący. Podają ich ogólną charakterystykę, położenie na mapie świata, codzienne życie, obrzędy, zasady współżycia międzyludzkiego oraz ciekawostki. Pomocne w utrwalaniu świeżo nabytej wiedzy okazują się zamieszczone na końcu każdego rozdziału Tematy do rozmowy. Książka jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Zostały w niej zebrane wiadomości znacznie wykraczające poza obowiązującą podstawę programową z dziedziny przyrody i geografii. Tak więc, przewracając kolejne kartki, młody czytelnik dowie się, w jaki sposób uchronić wioskę przed dzikimi zwierzętami; jak wygląda codzienne życie ludzi mieszkających na pływających tratwach; dlaczego nepalskiej księżniczce nie wolno się śmiać, bawić ani mówić; ile trudu trzeba włożyć, by z pucybuta stać się milionerem, po co kobiety zakładają obręcze na szyje? Na te - i na wiele innych pytań czytelnik odnajdzie wyczerpujące odpowiedzi w Dzieciakach świata.


Oprócz informacji dotyczących ludzkich zachowań w lekturze nie brakuje ciekawostek geograficznych (wraz z mapkami), opisów obrzędów religijnych, faktów kulturowych oraz nowinek modowych i kulinarnych. Propozycję National Geographic z powodzeniem można nazwać przewodnikiem w wydaniu albumowym: ogromna ilość przepięknych zdjęć dodaje niepowtarzalnego uroku lekturze, dzięki której codzienna rzeczywistość ludzi zamieszkujących inne kontynenty stanie się bliższa i zrozumiała. Humorystyczny sposób przekazu sprawia, że dziecko będzie wracać do lektury wielokrotnie.

Kup książkę Dzieciaki świata

Zobacz opinie o książce Dzieciaki świata
Inne książki autora
Misja Everest
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Misja Everest

Zdobycie Mount Everestu przez członków wyprawy Falvit® Everest Expedition 2006, której organizatorem była Martyna Wojciechowska, to wydarzenie, które...

Fusi, dzielny słonik z Kenii
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Fusi, dzielny słonik z Kenii

Fusi straciła mamę, kiedy była bardzo malutka i dlatego trafiła do sierocińca dla słoni w Kenii. Ta dzielna słoniczka opowie wam o swoich radościach, smutkach...

Reklamy