Dziecioodporna

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: b.d
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-75-15006-3
Liczba stron: 392
Dodał/a recenzje: Sylwia Szymkiewicz - Borowska

Ocena: 4.6 (20 głosów)

Wbrew zasadom

  

Dziecioodporna Emily Giffin to już trzecia powieść tej autorki, po którą sięgnęłam. Tym razem wiedziałam więc, czego mogę się spodziewać. I to właśnie otrzymałam. Autorka w swych powieściach często porusza tematy tabu, bądź takie, które jeszcze niedawno stanowiły obszar zakazany w dyskusji publicznej. I tak w powieści Coś pożyczonego bohaterka romansuje z narzeczonym najlepszej przyjaciółki, w książce Coś niebieskiego” mamy pannę z dzieckiem, a w  Dziecioodpornej… Cóż, chyba łatwo się domyślić. 

 

Claudia jest typową kobietą XXI wieku. Jej życie jest szybkie i zasadniczo bezproblemowe. Jako trzydziestopięcioletnia, atrakcyjna mieszkanka Nowego Jorku, będąca starszym redaktorem w znanym i cenionym na rynku wydawnictwie, odnosi same sukcesy. Jedynym problemem w jej życiu są związki damsko-męskie, które w jej przypadku zwykle kończą się absolutną katastrofą. Dlaczego? Bo każdy mężczyzna, wcześniej lub później, chce uwić z nią piękne gniazdko i rozmnożyć się w zastraszającym tempie. A dzieci właśnie Claudia stara się omijać szerokim łukiem. Kiedy więc poznaje Bena, który już na wstępie deklaruje, że nigdy nie będzie chciał mieć dzieci, bohaterka popada w przekonanie, że wygrała los na loterii i z miejsca musi go zrealizować. Czy to posunięcie będzie jednak słuszne? Czy Ben faktycznie będzie trwał w swym przekonaniu, że bezdzietny związek to związek najlepszy? Co, jeśli zmieni zdanie? Czy raz zrealizowany „kupon” będzie można bez żadnych konsekwencji zwrócić i żyć dalej bez odczucia, że traci się coś naprawdę ważnego? By przekonać się, jak potoczą się losy nowojorskiej nowoczesnej kobiety, trzeba przeczytać powieść Emily Giffin Dziecioodporna.

 

Powieść Emily Griffin niesie dość istotne przesłanie i porusza tematy, które nieczęsto znaleźć możemy w literaturze. Dziecioodporna to nie tylko opowieść o kobiecie, która postanowiła, że jej życie będzie raczej  nieszablonowe. To również historia wielu innych kobiet, które nie do końca radzą sobie w życiu. To opowieść o kobietach, których pragnienia nigdy nie zostają zrealizowane. Książka stanowi więc obraz raczej nieszczęśliwego, nowoczesnego społeczeństwa. Jeśli miałabym wskazać czytelnika, który powinien przeczytać tę powieść, to zdecydowanie byłaby to żeńska część populacji. Nie oznacza to jednak, że Dziecioodporna nie jest powieścią dla mężczyzn. Ci również znaleźliby w niej wiele wskazówek, dotyczących tego, jak żyć i czego się wystrzegać. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, akcja jest wartka, a czytelnik nawet nie zauważa, kiedy powieść dobiega końca. Rzecz godna polecenia, interesująca, choć nie powalająca. 

 

Kup książkę Dziecioodporna

Zobacz opinie o książce Dziecioodporna
Inne książki autora
Ten jedyny
Emily Giffin0
Okładka ksiązki - Ten jedyny

Czasem wymarzony książę z bajki okazuje się wielką pomyłką. Czasem ktoś, kto miał kochać, głęboko rani. Czasem miłość rodzi się tam, gdzie nikt się jej...

Dziecioodporna (pocket)
Emily Giffin0
Okładka ksiązki - Dziecioodporna (pocket)

Prowokująca historia małżeńska. Claudia i Ben nie chcą mieć dzieci, wolą robić karierę, podróżować, korzystać z życia. Do czasu? Pewnego dnia Ben oświadcza...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy