Okładka książki - Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje

Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2013-03-21
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7773-024-9
Liczba stron: 96
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 5 (1 głosów)

Frywolitkowe szaleństwo

 

Koronka od zawsze kojarzyła się z elegancją, nostalgią i romantyzmem. Mimo upływu lat, jej popularność nie mija, znajduje ona coraz szersze zastosowanie w naszym życiu. Pojawia się w domach w postaci serwet czy różnego rodzaju ozdób, stanowi też ważny element naszej garderoby, a nawet biżuterii. Frywolitka - bo o niej mowa - zwana jest również koronką czółenkową – określenie to pochodzi od specjalnej metody wiązania węzełków za pomocą czółenek.

 

Tworzenie frywolitek było bardzo modne w XVIII wieku, chociaż prawdziwy rozkwit tej sztuki – bo chyba nikt nie może wątpić, że to prawdziwa dziedzina sztuki – nastąpił dopiero w XIX wieku, kiedy wynaleziono metodę wytwarzania łuków i ząbków, a wzory uległy znacznemu urozmaiceniu, stały się też bardziej wytworne, wręcz misterne.

 

Biorąc po uwagę, że amatorkami frywolitki były rumuńskie królowe Elżbieta i Maria, sięgając po książkę Frywolitki. Biżuteria. Ozdoby. Dekoracje praktyczniewkraczamy na salony. Równie bogate jak niegdyś pałacowe sale oraz zdobienia sukni może być i nasze otoczenie. Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło, autorka wielu książek poświęconych sztukom plastycznym, przenosi czytelników w świat koronek frywolitkowych i zachęca do samodzielnego ich wykonania.

 

Książka jest adresowana nie tylko do osób sprawnie posługujących się czółenkami i pragnących czerpać z publikacji nowe pomysły, ale również dla nowicjuszy, dla których będzie to pierwsze spotkanie z frywolitkami. To również doskonała propozycja dla tych, którzy zajmują się wyrobem biżuterii - dzięki koronkom frywolitkowym będą mogli włączyć do swojej oferty również biżuterię wykonaną właśnie z koronki.

 

Publikacja wydawnictwa RM podzielona jest na dwie części – pierwsza stanowi swego rodzaju samouczek, dzięki któremu poznamy sekrety tworzenia frywolitek oraz ich pielęgnacji. Znajdziemy tu wiele użytecznych informacji i rad, a także wykaz materiałów potrzebnych do rozpoczęcia pracy. Schematy frywolitkowe zostały przedstawione za pomocą symboli, których objaśnienia również zawarto w książce. Liczne zdjęcia przedstawiające sekwencje czynności prowadzących do wytworzenia danego elementu koronki frywolitkowej pozwolą samodzielnie wykonać wiązanie frywolitkowe, kółeczko, pikotkę na kółeczku i wiele innych elementów potrzebnych przy realizacji projektów.

 

Kiedy już poczujemy się na siłach i podejmiemy wyzwanie stworzenia własnoręcznie koronkowego cuda, możemy przejść do części drugiej. Autorka prezentuje ponad dwadzieścia projektów, których wykonanie wyposaży nas nie tylko w ręcznie roniona bransoletkę z koralikami, wiosenne kolczyki czy komplet ślubnych, ale i wniesie radość oraz wyrafinowaną elegancję do naszych domów.

 

Frywolitki. Biżuteria. Ozdoby. Dekoracje to książka pokazująca drogę do rozwoju zainteresowań, a także sposób na otoczenie się delikatnym pięknem koronki frywolitkowej. Staranne wydanie książki koresponduje z pieczołowitością, z jaką zostały stworzone frywolitki, zaś piękne fotografie wydobywają piękno wykonanych przez autorkę ozdób. I choć nikt nie obiecuje, że wykonanie frywolitek będzie proste, to warto włożyć nieco pracy, żeby osiągnąć taki efekt!

Kup książkę Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje

Inne książki autora
Makaronowe ozdoby i dekoracje
Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło0
Okładka ksiązki - Makaronowe ozdoby i dekoracje

Do zrobienia makaronowego motylka potrzebne będą: cavatelli, dwie duże i dwie średnie muszelki prążkowane, dwa drobne kolanka, klej i złoty sprej. Prawda...

Ozdoby z piernika
Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło0
Okładka ksiązki - Ozdoby z piernika

Ozdoby i dekoracje z piernika Pierniczki pieczone przez nasze babcie i mamy kojarzą się zwykle ze świątecznymi smakołykami. Pewnie nie przyszło ci do głowy...

Reklamy