Gwiazda

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2004
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 83-7278-125-7
Liczba stron: 198
Dodał/a recenzje: sylka1993

Ocena: 4 (1 głosów)

Autorem powieści „Gwiazda” jest Jerry Spinelli – zdobywca Medalu Newbery.
W liceum w Mica zjawia się Gwiazda, niezwykle barwna i interesująca dziewczyna. Wśród rówieśników wyróżnia się wszystkim – ubiorem, zachowaniem, sposobem bycia. Z początku każdy uczeń jest nią zachwycony, nie zawsze ma się okazję spotkać taką indywidualistkę, jaką jest Gwiazda. Choć z czasem jej inność zaczyna im doskwierać..
 

bo kto kibicuje drużynie przeciwników, śpiewa „Happy Birthday” przygrywając przy tym na ukulele, ubiera się w barwne, nietypowe suknie, nosi torbę ze słonecznikiem, z której wystaje główka brązowego prawdziwego szczura?Po kilku miesiącach uczniowie liceum obracają się przeciwko niej – krytykują ją, albo ignorują, chcą aby ta poczuła się odrzucona, niechciana w szkolnym społeczeństwie. Tylko dwie osoby jej nie opuściły, przyjaciółka Dolly i on, Leo - szesnastoletni chłopak rozpaczliwie zakochany. Spędza z Gwiazdą wiele czasu, zaczyna zauważać rzeczy, które wcześniej były dla niego nieważne, zupełnie się nie liczyły. Razem rozsyłają obcym ludziom kartki okolicznościowe, fiołki w doniczkach.. Leo uczy się bezinteresownie pomagać ludziom. Jednak po pewnym czasie widzi, że wszyscy uczniowie przestali z nim rozmawiać, nie zwracają na niego uwagi.. Zupełnie w takiej samej sytuacji jest Gwiazda, ale jej zdaje się to nie przeszkadzać. Leo wie, że to ona jest przyczyną jego odrzucenia ze szkolnej społeczności. Postanawia działać, szybko. Dzięki jego prośbom Gwiazda zmienia się z nietypowej dziewczyny w zupełnie normalną, przeciętną, niczym nie wyróżniającą się nastolatkę. Niestety nawet to już nie pomogło..


Jak poradzi sobie Gwiazda, co zrobi Leo? Przeczytajcie sami..:) Ta nietypowa książka powinna znaleźć się na półce każdej nastolatki. Takiej niezwykłej dziewczyny jak bohaterka powieści nie spotkamy w Polsce. Wyobraźcie to sobie – pewnego dnia do twojej szkoły przychodzi piętnastolatka ubrana w kostium filmowy (może Pocahontas, królewny Śnieżki czy innej księżniczki), w torbie trzyma szczura i nie rozstaje się z ukulele (o którym to instrumencie pewnie mało kto słyszał). A przedstawia się jako Gwiazda. Taka indywidualność szybko stałaby się pośmiewiskiem dla innych, na pewno wielu uczniów zaczęłoby ją gnębić. Nie miałaby lekkiego życia w polskiej szkole, gdzie właściwie wszyscy są tacy sami i potrafią odrzucić kogoś chociażby dlatego, że słucha innej muzyki..
"

Kup książkę Gwiazda

Zobacz opinie o książce Gwiazda
Inne książki autora
Kraksa
Jerry Spinelli0
Okładka ksiązki - Kraksa

Kraksa Coogan jest najszybszy w biegach, najlepszy w futbolu, najsilniejszy, niezwyciężony. Czy może się z nim zmierzyć Penn Webb - chudy, niepozorny...

Kraksa
Jerry Spinelli0
Okładka ksiązki - Kraksa

Kraksa Coogan jest najszybszy w biegach, najlepszy w futbolu, najsilniejszy, niezwyciężony. Czy może się z nim zmierzyć Penn Webb - chudy, niepozorny dziwak...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy