Homoseksokracja

Idzie nowe. Patrząc na zmiany zachodzące w społeczeństwie, z całą pewnością można to stwierdzić. Zmienia się wszystko: spojrzenie na płeć, związki, kościół, rządzących, na stosunki międzyludzkie. Zmiany z jednej strony wywołują strach i opór konserwatywnej części społeczeństwa i tych grup, które osiągają realne korzyści w zastanych warunkach, z drugiej zaś strony wywołują entuzjazm i dreszczyk podniecenia wśród tych, którzy z różnych przyczyn ich oczekują.

Matt Mayevsky, wnikliwie obserwując naszą rzeczywistość, napisał powieść, która nie tylko  dogłębnie analizuje dzisiejsze realia, ale w swoich obserwacjach poszedł znacznie dalej kreując świat przyszłości oparty na tych samych uprzedzeniach, tych samych konfliktach i tym samym dążeniu do władzy. W ten sposób powstała Homoseksokracja, powieść będąca dystopią, czyli utworem fantastyczno-naukowym przedstawiającym wizję przyszłości w czarnych barwach, opierającym się na obserwacjach społecznych zastanego stanu rzeczy. Być może definicja brzmi dość zagmatwanie, w praktyce jednak jest o wiele prościej, a w przypadku Homoseksokracji również interesująco.

Z czym zetkniemy się w powieści? Z nowym społeczeństwem, w którym ludność heteroseksualna zepchnięta i zmarginalizowana zostaje do życia w getcie, a jej głównym zadaniem jest praca na rzecz homoseksualnych i reprodukcja. Dzieci rodzące się w getcie podlegają homonaturalizacji, zasilając tym samym homoseksualną, rządzącą społeczność. Nie wszystkim jednak układ ten odpowiada. Po obu stronach istnieją grupy żywo zainteresowane zmianą sytuacji. W getcie grupa spiskowców planuje sabotaż w fabrykach przeprowadzających homonaturalizację, homoseksualni z kolei są w trakcie ostrej i nieprzebierającej w środkach kampanii wyborczej, w wyborach na prezydenta homoseksokracji (HS). W tle z kolei obserwować można działania kościołów homo i heteroseksualnego…

Skomplikowana sytuacja rozwija się i nabiera tempa niczym w rasowym thrillerze, a brudy wychodzące na jaw przyprawić mogą niejednego o zawał, czy doprowadzić do szaleństwa. Spokojna z pozoru sytuacja zamienia się w dramatyczną, a wszystko co przytrafia się bohaterom prowadzi do tragicznego końca.

Matt Mayevsky stworzył powieść pełną zwrotów akcji, pełną napięcia i dramatycznych sytuacji. Wciąż do czynienia mamy z tymi samymi uprzedzeniami płciowymi, rasowymi. Ludzie wciąż są tacy sami. Nadal mamy do czynienia ze skonfliktowanymi bliźnimi, spiskującymi, obłudnymi i żądnymi władzy. Wizja nowego ładu, nowego społeczeństwa, ze starymi, niezmiennymi cechami, daje do myślenia. Zmusza do zastanowienia się nad tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy jako społeczeństwa. Mayevsky dotyka problematyki społecznej, seksualnej, muska religijną. Jego powieść intryguje i elektryzuje, zwłaszcza tam, gdzie pokazuje meandry świata polityki i ludzkiej mentalności z wszelkimi brudami, grzechami i grzeszkami, bezwzględnością, bezdusznością, małością. Wszelkie chwyty są dozwolone i to przeraża, a zarazem fascynuje w Homoseksokracji. Im jest gorzej, tym lepiej. Dla czytelnika rzecz jasna, który brnie w świat HS bez opamiętania.

Bo to, co serwuje czytelnikom autor uderza do głów. Fascynuje od zawsze, ze wstydem przyznać też trzeba, że jest motorem do działań dla wielu ludzi. Książka urzeka, zwłaszcza kiedy zdrapujemy kolejne warstwy obłudy i zakłamania i odkrywamy prawdziwe ludzkie oblicza. Pod powłoką ładu, harmonii i piękna kryje się brud gorszy, niż można sobie wyobrazić, najprawdziwsza kloaka. To, co wydaje się być piękne i dobre, jest zupełnym przeciwieństwem stwarzanych pozorów. Wszyscy kłamią, każdy pod wpływem propagandy może dostać małpiego rozumu, pozbyć się resztek człowieczeństwa, stać się szaleńcem. Każdy gra w grę, w której ustala własne reguły, łamiące prawa drugiej strony, każdy chce w tej grze ugrać jak najwięcej dla siebie i sobie podobnych, nie licząc się z poszanowaniem godności drugiej strony. Liczy się tylko tu i teraz, własne potrzeby i zachcianki. W każdym siedzi zwierzę skłonne do walki po trupach. Ta książka, to smutna prawda o ludzkiej naturze, tak niezmiennej i trwałej, przy której można spokojnie postawić znak constans. Tak okropnie i rozczarowująco przewidywalnej. Ludzie niezależnie od płci, seksualnych preferencji, światopoglądu, wyznawanej religii, filozofii, etc. nadal są tylko dziką hordą, która pomimo zdobyczy cywilizacyjnych, nie wie jak korzystać z życia, trwoniąc je i marnując, przy okazji niszcząc życie innych.

Polecam. Książkę przeczytać trzeba. Cholernie dobra!

Informacje dodatkowe o Homoseksokracja:

Kup książkę Homoseksokracja

Fantastyka jest kobietą
Matt Mayevsky0
Okładka ksiązki - Fantastyka jest kobietą

"Fantastyka jest kobietą" to zbiór opowiadań o kobietach nie tylko dla kobiet. Na poszczególnych stronach tekstu znajdziesz tu droga czytelniczko i niemniej...