Okładka książki - Idol

Idol

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2016-09-16
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-65345-14-1
Liczba stron: 184
Tytuł oryginału: Idol
Tłumaczenie: -
Ilustracje: -
Dodał/a recenzje: Katarzyna Krzan

Ocena: 3 (1 głosów)

Marta Fox nie zaskoczyła czytelników – jak zwykle napisała doskonałą pod każdym względem powieść dla nastolatek. Sonia od dwóch miesięcy myślała o dniu, w którym skończy siedemnaście lat, i wyobrażała go sobie na różne sposoby. Nie mogła jednak wiedzieć, jak wiele ten dzień zmieni w jej dotychczasowym życiu. Kłamstwo sprawiło, że rodzice pozwolili jej wybrać się na dwa dni do Krakowa, rzekomo do koleżanki. Tam miała spędzić swoje urodziny. Ale nie z kumpelką z Facebooka, a z chłopakiem. Cała doba razem, w pustym mieszkaniu kolegi. Oboje wiedzieli, że stanie się TO. Czy może być bardziej przekonujący początek? Rodzice wiedzą, jakie byłyby konsekwencje, młodzi czytelnicy – już mniej i lepiej by najpierw przekonali się o tym za sprawą literatury, niż by poznali efekty w prawdziwym życiu. Marta Fox idzie jednak dalej i komplikuje młodym plany. Nie będzie tak, jak planowali, a Sonia będzie musiała przeżyć rozczarowanie. Zapewne nie pierwsze w życiu.

 

Bohaterka jest jednak nad wyraz silną i zdeterminowaną dziewczyną. Szybko znajduje nowy cel – wywiad z Arturem Gotzem, aktorem i piosenkarzem. Dziennikarska pasja pozwoli jej zapomnieć o ranach na złamanym sercu. Przy okazji poznajemy twórczość autentycznego artysty. Z pewnością dla wielu czytelników będzie to interesujące odkrycie, bowiem szybko można znaleźć zapisy jego występów w Internecie i cała opowieść zyskuje dzięki temu na autentyczności. Dla wielu będzie to także świetny... podręcznik dziennikarskich praktyk. Jak znaleźć informacje, jak się umówić na spotkanie, jak przeprowadzić wywiad, jak się zachować podczas spotkania. U Soni zainteresowanie Arturem Gotzem przeradza się niemalże w obsesję - tytuł książki przecież zobowiązuje. A zwykle tak bywa, że fascynacja idolem z ekranu przesłania istnienie kogoś znacznie ważniejszego, a przebywającego w najbliższym otoczeniu. Swoją drogą, powieść stanowi znakomitą, bo nienachalną reklamę twórczości Artura Gotza. A przyznać trzeba, że jest kogo podziwiać.

 

Idol Marty Fox to kolejna mądra książka, którą warto polecić młodym czytelniczkom. Pokazuje pewne wzorce zachowań, ale bez natrętnego pouczania, pozwalając dziewczynom samodzielnie wyciągać wnioski. A czyta się tę powieść z prawdziwą przyjemnością.

Kup książkę Idol

Zobacz opinie o książce Idol
Inne książki autora
Westchnienia jak morskie huragany
Marta Fox0
Okładka ksiązki - Westchnienia jak morskie huragany

Mateusz zakochuje się w swojej nauczycielce języka polskiego. Nie może uwolnić się od myśli o niej, popada wręcz w manię. Marzena jest mężatką i ma dziecko...

Iza Anoreczka
Marta Fox0
Okładka ksiązki - Iza Anoreczka

Książka o dobrej dziewczynie, która zrobiła wiele, by zapracować sobie na opinię „wredniary”. Nielubiana przez kolegów z liceum...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy