Okładka książki - Inna podróż

Inna podróż

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2013-02-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7776-038-3
Liczba stron: 112
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 5 (1 głosów)

Już sama myśl o podróży wywołuje mnóstwo emocji. Ogrom niesamowitych miejsc do zwiedzania, cudownej urody zabytki, a także nadzieja na spędzenie czasu w sposób wolny od trosk dnia powszedniego sprawia ją, że zainteresowany wyjazdem za żadne skarby świata nie zmieni powziętych planów. Nic w tym dziwnego, każdy bowiem marzy o przeżyciu chwil, które nie tylko wpłyną kojąco na skołatane trudną codziennością nerwy, ale również dostarczą niezapomnianych wrażeń. Lotta Olsson zaprasza czytelnika w podróż niesamowitą, niecodzienną i niespotykaną. Inna podróż rzeczywiście jest inna niż wszystkie.

 

W celu łatwiejszego zrozumienia oraz zapamiętania podanych treści rolę dociekliwego narratora przyjął mrówkojad (znany już z książki Dziwne zwierzęta), charakteryzujący się gęstym futrem, długim ogonem, a także wydłużoną głową z wąskim ryjem. To właśnie on bierze na swe barki trud przygotowań do podróży, mającej na celu odkrywanie rozległego świata, który – według mrówkojada – czeka na odkrycie. Właśnie on zadbał o to, by w wielkiej jak szafa walizce w zieloną kratę znalazło swoje miejsce wszystko, co jest niezbędne w podróży: okulary przeciwsłoneczne, olejek do opalania, olejek na komary i – nie wiadomo, po co – olejek… migdałowy, sprzęt do nurkowania, kapelusz, mapa, suszarka do włosów... No i, oczywiście, Karol Gustaw oraz wielkie kąpielówki w żółte kropki. Ważne, że skrzętnie dobrane przedmioty bezbłędnie zaklasyfikowały wielką jak szafa walizkę do nieodzownych elementów każdej wyprawy. Tak więc odkrywanie rozległego świata czas zacząć.


Towarzysząc mrówkojadowi i rudej orzesznicy w analizowaniu podróżniczych szczegółów, czytelnik ma okazję zagłębić się w świat sztuki i poznać… nowoczesnego Czerwonego Kapturka. Jak przystało na prawdziwy teatr, znaleźć w nim można odpowiednie rekwizyty, jest scenarzysta i reżyser. Nie brakuje wyczerpujących prób, scen za kulisami ani piosenki o dzielnej dziewczynce, ochoczo biegnącej przez ciemny las do chorej babci. Inna podróż to książeczka o niesamowitej, pełnej wrażeń podróży wewnętrznej. O podróży wgłąb samego siebie. Zwyczajna z pozoru okładka kryje w swoich zasobach ogrom mądrości. Wyraźne i kolorowe ilustracje autorstwa Marii Nilsson Thore jeszcze bardziej wzmacniają przekaz.


Książeczka Wydawnictwa Zakamarki przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Uczy dobroci i życzliwości dla tych, którzy są słabsi, mniej sprawni i potrzebujący. Mądrość i dowcip, jakim posłużyła się autorka, w pełni satysfakcjonują sięgających po lekturę. Skorzystają z niej również rodzice, nauczyciele i wychowawcy, których zadaniem jest pełne odpowiedzialności wprowadzanie młodego człowieka w trudny świat ludzi dorosłych.

Kup książkę Inna podróż

Zobacz opinie o książce Inna podróż
Inne książki autora
Sam w domu
Lotta Olsson0
Okładka ksiązki - Sam w domu

Kiedy orzesznica wybiera się na kurs z kretem Stellanem, mrówkojad czuje się opuszczony i samotny. Czy orzesznica nie mogłaby zostać w domu i zjeść z nim...

Wierzcie w Mikołaja!
Lotta Olsson0
Okładka ksiązki - Wierzcie w Mikołaja!

W tym roku przygotowania do świąt Bożego Narodzenia od samego początku nie przebiegają tak jak zawsze. Gwiazdy betlejemskie w oknach gasną i nie pomaga...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy