Okładka książki - Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie

Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2011-10-10
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-246-3222-0
Liczba stron: 144
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 0 (0 głosów)

Dieta-cud nie istnieje!

Dieta-cud po raz kolejny zawiodła? Zamiast piętnastu kilogramów w tydzień udało Ci się zrzucić zalewie dwa? Zmagasz się z efektem jo-jo, a Twoja waga wciąż jest daleka od tej wymarzonej? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, czas sięgnąć po tajną broń, czyli poradnik dotyczący odchudzania.

Nie jest to jednak pozycja dotycząca nowej diety gwiazd (dającej ponoć 100% gwarancji utraty wagi) ani zestaw stu potraw bez smaku, które rzekomo przyspieszają spalanie tłuszczu. Aleksandra Former rozprawia się z takimi obietnicami bez pokrycia, pokazując, że odchudzanie powinno zacząć się od zmiany naszej świadomości. Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie to usystematyzowane informacje na temat diety, powodów i metod odchudzania, a także przyczyn otyłości, pozwalające zaoszczędzić sporych wydatków na zakup rewelacyjnych mikstur i preparatów, dzięki którym możemy ponoć szybko i  bez większych wyrzeczeń stracić na wadze.

Jeśli masz za sobą kilka lat walki z otyłością (a zakładam, że tak jest, skoro chcesz sięgnąć po tę książkę), będziesz musiał zdać sobie sprawę z tego, że istnieje tylko jeden sprawdzony i efektywny sposób na pozbycie się nadwagi: zmienić swoją dietę na taką, by składała się ona ze zdrowych, lekkich posiłków; jeść mniej i więcej się ruszać. Ponadto, aby uzyskane rezultaty były trwałe, a kilogramów nie przybywało w ekspresowym tempie, reguły te trzeba wprowadzić na stałe do swojego życia. Skoro jednak to takie proste i oczywiste, to czemu coraz więcej ludzi boryka się z nadwagą, która zaczyna przybierać wymiary epidemii? Autorka szuka przyczyn takiej sytuacji nie w braku wiedzy na temat odchudzania, ale w braku motywacji do tego, aby wytrwać w postanowieniu o zmianie nawyków żywieniowych. Dlatego też żadne diety-cud nie pomogą w zdobyciu i utrzymaniu odpowiedniej wagi, potrzebne jest natomiast wyczucie potrzeb – zarówno tych, które płyną z naszego ciała, jak i tych wynikających z psychiki.

Zamiast stu sposobów na odchudzanie, Former proponuje  techniki, które pozwolą utrzymać wysoki poziom motywacji do zdrowego, racjonalnego odchudzania i pokazują, jak komunikować się ze swoim ciałem. Nauczymy się też panować nad naszymi nawykami i przekonaniami, ograniczającymi działania zmierzające do osiągnięcia wymarzonej wagi oraz poznamy cztery podejścia do nadwagi, odchudzania i dowiemy się nie tylko co jeść, ale także - jak jeść. Ponadto w książce znajdziemy mnóstwo wskazówek i strategii przydatnych w każdej sytuacji i poznamy podstawowe pojęcia związane z  dietą, takie jak PPM, CPM oraz najskuteczniejsze techniki pozwalające wzmocnić motywację.


Inteligentne odchudzanie... Aleksandry Former to droga nie tylko do lepszej sylwetki, ale i lepszego życia. Autorka proponuje bowiem zacząć wszelkie zmiany od dokładnej obserwacji siebie, swoich zachowań, lęków i metod ich zwalczania. Kiedy dowiemy się, substytutem jakiej potrzeby jest dla nas jedzenie, oraz nauczymy się zaspokajać ją w odpowiedni sposób, uwolnimy się z zaklętego kręgu odchudzania. Czas zatem na pierwszy krok, czyli… na lekturę książki!

 

Kup książkę Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy