Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu

Jesteście zafascynowane stylem retro połączonym z lekką nutką nowoczesności? Czerwona szminka od Chanel, perfumy z najwyższej półki oraz buty od najlepszych projektantów śnią się Wam po nocach? Macie bzika na punkcie oglądania blogów modowych? Marzycie o księciu na białym koniu, który będzie Was obsypywał kosztownościami? Znalazłam dla Was idealny poradnik. ‘Jackie czy Marilyn? Ponadczasowa lekcja stylu’ Pameli Keogh to pozycja obowiązkowa na półce modowej wariatki.

Co wyjątkowego cechuję tę książkę. Przede wszystkim jest to zbiór biograficznych historii z życia Jackie Kennedy Onasis oraz Marilyn Monroe. Dwóch najbardziej pożądanych kobiet XX wieku. Nikomu nie trzeba przybliżać sylwetek naszych bohaterek. Było, jest i będzie o nich głośno. Nikt nie jest w stanie zasłonić blasku gwiazd, które swoim zachowaniem oraz wyznawanymi zasadami zawładnęły światem dzisiaj przez prasę określanym słowami ‘światem celebrytów’. Ale książka to nie tylko elementy biografii. Jest to poradnik zawierający wskazówki dotyczące randek, facetów, seksu, urody, wyboru odpowiednich kreacji, ale też plotek, rad dotyczących zdrowego odżywania, przepisów kulinarnych i ciekawostek historycznych. Przewodnik pomoże Wam wykrzesać z siebie Jackie bądź Marilyn w zależności od tego z którą z Pań będziecie się bardziej utożsamiać. Zagłębiając się w sekrety najsławniejszych kobiet, pod koniec książki mimowolnie będziesz wiedzieć czy jesteś opanowaną brunetką czy bujającą w obłokach blondynką. To właśnie cały czar tego tytułu, który sam wybiera sobie dogodne miejsce na regale z książkami.

Dla mnie przygoda z Jackie i Marilyn była niezłą zabawą. Quizy i porównywania skłoniły mnie do osobistych notatek z których wynikło, że w 70% jestem Jackie w 30 Marilyn.  Naprawdę świetnie się bawiłam w tak wyjątkowych towarzystwie. Na pochwałę również zasługuje piękne wydanie książki. Ilustrowane, na papierze kredowych w twardej oprawie pozwala na odczucie luksusu będącym miłym prezentem od wydawnictwa.

Nie masz na co czekać, jeżeli chcesz troszkę oderwać się od polskiej rzeczywistości, leć do księgarni po ‘Jackie czy Marilyn’. Ja już namiastkę obu pań odkryłam. Teraz Twoja kolej przekonać się, którą z przepięknych amerykanek odnajdziesz w sobie.

Informacje dodatkowe o Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu:

Wydawnictwo: Otwarte