Okładka książki - Kolejny rozdział

Kolejny rozdział

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-02-02
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380970694
Liczba stron: 392
Dodał/a recenzje: Joanna Żelazny

Ocena: 4.8 (10 głosów)

Życie Kaliny Majewskiej wydaje się sielanką. Nabierająca tempa kariera, piękny dom, kochający mąż, urocza córka i mnóstwo pomysłów na nowe książki. To jednak tylko pozory. Kalina zmaga się z pisarską blokadą, życie małżeńskie przytłacza ją coraz bardziej, redaktor naciska każdego dnia, a do tego ma problemy z siostrą, która wiecznie znajduje powód do kłótni.

 

Maciej Tarski, redaktor odnoszący sukces w swojej branży, profesjonalista, potrafiący znaleźć obiecujących pisarzy, człowiek niezależny i spełniony. A jednak… Życie Maćka zmieniło się w koszmar. Pomimo pracy, którą kocha, ładnego mieszkania i towarzystwa pięknej koleżanki z pracy mężczyzna czuje się przytłoczony. Bariera, którą zręcznie odgradza się od świata, zaczyna pękać, przez co Maciek jest na granicy załamania.

 

Co łączy tych dwoje? Pasja do książek, oddanie obowiązkom zawodowym, miłość do bliskich, którzy potrafią zaleźć za skórę i... XYZ.

 

Niepozorny e-mail, jeden krótki rozdział i mnóstwo bolesnej prawdy. Kto stoi za intrygą? Czy powstająca książka zniszczy życie tej dwójki? 

 

Kolejna książka Agaty Kołakowskiej napisana jest wspaniałym językiem, naszpikowana interesującymi szczegółami procesu wydawniczego, pracy redaktorów, pisarzy i nie tylko. Frapująca intryga, spora doza emocji - śmiechu, wzruszeń, oburzenia - i materiał do przemyśleń - to największe atuty powieści.

 

Kolejny rozdział to książka, która - choć sama w sobie jest dość prosta - opowiada o sprawach skomplikowanych i niesie sporo prawdy o świecie. Autorka zapewnia czytelnikom rozrywkę, ale też dotyka całkiem poważnych kwestii. Dogłębna analiza ludzkich zachowań pokazuje, że z pozoru idealne życie może okazać się prawdziwym koszmarem. Mylne założenia, stereotypy i niechęć powodowana zazdrością zranić mogą głębiej niż nóż wbity w plecy. Lawirując na granicy thrillera i powieści obyczajowej, Agata Kołakowska serwuje swoim wiernym czytelnikom książkę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. 

Kup książkę Kolejny rozdział

Zobacz opinie o książce Kolejny rozdział
Inne książki autora
Wszystko co minęło
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Wszystko co minęło

Opowieść o odważnej kobiecie, która postanowiła dać sobie jeszcze jedną szansę.Justyna zaczyna wszystko od nowa. W starym życiu była porzuconą córką...

Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Niewypowiedziane słowa

Państwo Szulc wiodą spokojne życie. Łucja jest okulistką. Andrzej prowadzi rodzinną aptekę żony. Ona - wychuchana przez rodziców jedynaczka, on od zawsze...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy