Okładka książki - Mama Mu na drzewie i inne historie

Mama Mu na drzewie i inne historie

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7776-039-0
Liczba stron: 104
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (1 głosów)

Nawet dziecko potrafi wymienić różnice pomiędzy krową a wroną. Najmniejszych trudności nie sprawia mu scharakteryzowanie bydła domowego, całkowicie odmiennego od ptaków. Wynika z tego, że absolutnie nie da się postawić znaku równości pomiędzy wielkimi, łaciatymi zwierzętami, których miejsce jest w oborze lub na pastwisku a szybującymi w powietrzu ptakami, posiadającymi skórę szczelnie powleczoną piórami, przednie kończyny przekształcone w skrzydła, szczęki bez zębów okryte rogowym dziobem, lekki i mocny szkielet oraz czterodziałowe serce. O przyjaźni pomiędzy dwoma całkowicie różnymi zwierzętami opowiada jednak Jujja Wieslander w książeczce Mama Mu na drzewie i inne historie.


Już w pierwszej chwili młody czytelnik staje oko w oko z sympatyczną Mamą Mu, która – co jest wyjątkowo zastanawiające – wdrapała się na sam szczyt drzewa. Nie przeraziły jej wysokość ani rozpościerający się wokoło rozległy widok. Przeraził się natomiast przyjaciel Mamy Mu, Pan Wrona, ponieważ w głowie nie mieściły się mu niespotykane wyczyny krowy i bezustannie dawał temu wyraz, głośno kracząc i narzekając. Zresztą bez jego krakania i narzekania szara codzienność byłaby pozbawiona pikanterii. A bez niej – jak wiadomo – życie wiele straciłoby ze swego uroku. Rozpoczęta w komiczny sposób przygoda z drzewem jest przedsmakiem tego, co kryje się na kolejnych stronach opowieści.


W książeczce znalazło się dziesięć historyjek. Wszystkie zaliczyć można do tych, które czyta się jednym tchem. W każdej z nich Mama Mu i towarzyszący jej Pan Wrona zmuszeni są do przeżywania zabawnych przygód. A przyznać trzeba, że jest się z czego pośmiać. Czytelnik dowie się, dlaczego Pan Wrona spędził noc na kurzej grzędzie. Wraz z Mamą Mu wpatrzy się w cudownie zachodzące słońce. Będzie miał okazję obejrzeć „wronie zoo” oraz poćwiczyć na wyścielonej świeżą słomą podłodze obory. Zasmakuje mu placek z boczkiem, a także przekona się, co to znaczy mieć prawdziwego przyjaciela. O tym, co działo się dalej i jakie pomysły rodziły się w głowie krowy o wyjątkowej wyobraźni, młody czytelnik dowie się z publikacji Wydawnictwa Zakamarki.


Książeczka Mama Mu na drzewie i inne historie adresowana jest do dzieci młodszych. Kolorowe ilustracje autorstwa Svena Nordqvista dodają jej uroku, natomiast twarda okładka pozwala na korzystanie z lektury bez ograniczeń. Ponieważ Mama Mu i Pan Wrona to przykład pozytywnych relacji, rodzice oraz wychowawcy znajdą w lekturze doskonałą pomoc dydaktyczną, służącą wyjaśnianiu zasad, jakimi należy się kierować w życiu.

Kup książkę Mama Mu na drzewie i inne historie

Zobacz opinie o książce Mama Mu na drzewie i inne historie
Inne książki autora
Mama Mu na wycieczce i inne komiksy
Jujja Wieslander0
Okładka ksiązki - Mama Mu na wycieczce i inne komiksy

Cztery komiksowe historie o nietuzinkowej parze przyjaciół: Mamie Mu, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, i Panu Wronie, który...

Mama Mu czyta
Jujja Wieslander0
Okładka ksiązki - Mama Mu czyta

Kolejna historia o ciekawej świata Mamie Mu i jej gderliwym przyjacielu Panu Wronie. Tym razem Mama Mu doskonali swoją umiejętność czytania, a Pan Wrona...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy