Okładka książki - Mamo, pobaw się ze mną!

Mamo, pobaw się ze mną!

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-05-22
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-7660-458-9
Liczba stron: 240
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (2 głosów)

Zabawa jako jedna z form aktywności człowieka wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Sięgając swymi korzeniami początków ludzkości, dowodzi, że nie istnieje społeczność, której członkowie by jej nie znali. Ów ciekawy sposób aktywizacji wykorzystało wydawnictwo Jedność, publikując wspaniałą książkę Mamo, pobaw się ze mną! Radością napełnia zwłaszcza druga część tytułu: 1001 zabaw na 5 lat rozwoju, która – ze względu na długofalowość – jest pomysłem w pełni trafionym. Wykorzystana przez rodziców najmłodszych dzieci (oraz psychologów, pedagogów i nauczycieli przedszkola), przyniesie spodziewane efekty nie tylko w okresie pięciu pierwszych lat życia, ale na długo pozostanie wśród działań wspomagających dziecięcy rozwój.


Wiele zaprezentowanych w lekturze zadań zostało zaczerpniętych z działającego od 1976 roku programu rozwojowo-edukacyjnego dla dzieci do pięciu lat Gymboree Play & Music, który - mając swoje placówki w trzydziestu krajach - z powodzeniem popularyzuje zabawy uwzględniające taniec, muzykę i ruch. Imponująca ilość propozycji pomoże zadbać o to, by rozwój fizyczny, umysłowy oraz psychiczny dziecka przebiegał bez zakłóceń: zabawy stymulujące rozwój emocjonalny, rozwój zmysłów, wyobraźni, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała oraz zachowań społecznych inspirują rodziców do nawiązywania osobistych i w pełni odpowiedzialnych relacji z dzieckiem.


Zamieszczone w poradniku zabawy zostały podzielone na jedenaście przedziałów wiekowych (każdy z nich poprzedzono kilkoma zdaniami charakteryzującymi poszczególne okresy rozwoju): od chwili narodzin, poprzez kolejne kwartały (do dwunastego miesiąca), okresy półroczne (do trzeciego roku) oraz roczne (do piątego roku). Każdemu z przedziałów przyporządkowano inny kolor (spojrzenie z zewnątrz pozwala otworzyć książkę na interesującym okresie życia dziecka). Opisy zabaw zostały skonstruowane według charakterystycznego klucza: tytuł, krótki i łatwy do zrozumienia opis, niewielka ilustracja. W kolorowym polu z wykrzyknikiem znalazła się adekwatna do treści porada.


Publikacja jest w pełni przystosowana do częstego korzystania z niej: duży format, laminowana okładka, gładkie kartki, kolorowe, wyraźne ilustracje i zdjęcia, a także dokładnie opisane oraz ponumerowane zabawy, sprawiają, że zastosowana w praktyce, całkowicie spełni swoje zadanie. Dodatek stanowi indeks zawierający spis zabaw ułożonych w porządku alfabetycznym oraz opatrzonych numeracją i kolorowymi grafikami. W opublikowany nakładem wydawnictwa Jedność doskonały poradnik Mamo, pobaw się ze mną! warto zaopatrzyć się jak najprędzej. Ilość i jakość przedstawionych propozycji sprawia, że czas poświęcony na lekturę nie będzie stracony.

Kup książkę Mamo, pobaw się ze mną!

Zobacz opinie o książce Mamo, pobaw się ze mną!
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy