Medium z Long Island

Data wydania: 2014-09-24
ISBN: 978-83-7778-783-0
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Po Tamtej Stronie

Duchy, upiory, czarna i biała magia, możliwość komunikowania się ze zmarłymi – to wszystko fascynowało ludzi od wieków i wciąż pozostaje w sferze zainteresowań wielu. Ze światem po drugiej stronie pragniemy się skomunikować mimo licznych obaw, podsycanych jeszcze przez ociekające krwią horrory. W samych tylko seansach spirytystycznych organizowanych choćby przez słynne medium, Eusapię Palladino, wzięło udział setki osób, zainteresowanych kontaktem ze zmarłym. Powodem, który pcha nas do inicjowania spotkań z duszami, jest tęsknota za bliskimi znajdującymi się po „tamtej stronie”, ale również pragnienie pojednania się, wyznania miłości, poznania sekretów. Mimo iż większość z osób podających się za medium, zostało zdemaskowanych jako oszuści, to nie słabnie nadzieja na porozumienie się z duszami zmarłych. Obecnie, idąc z postępem, seanse często wykorzystują nowe media, choć w dalszym ciągu same spotkania nie straciły nic, ze swojej teatralności.

Medium XXI wieku nie kryje się już w zaciemnionym pokoju, ale wyrasta na gwiazdę błyszczącą w świetle jupiterów. Nastały czasy, że ma ona szansę dostać swój program w telewizji i stać się prawdziwą celebrytką. Theresa Caputo jest jedną z tych osób, co do paranormalnych zdolności której można mieć sporo wątpliwości, a przynajmniej sceptycznie podchodzić do ujawnianego przez nią daru, jednak nie można odmówić jej umiejętności  kojenia bólu. Ta gwiazda popularnego programu „Medium z Long Island”, emitowanego przez kanał TLC, tym razem dzieli się z nami swoim życiem, swoimi doświadczeniami oraz doświadczeniami w kontaktach z duszami zmarłych, za pośrednictwem książki.

„Medium z Long Island”, opublikowana nakładem wydawnictwa Burda Książki, to pozycja adresowana przede wszystkim do wielbicieli programu, a także osób zainteresowanych szeroko pojętym spirytyzmem. To przede wszystkim książka dla osób otwartych na nowe doznania, nowe możliwości, dopuszczających ewentualność istnienia innych światów i wymiarów.

„Otrzymałam zadziwiającą umiejętność, niezwykły dar, który pozwala mi nawiązać kontakt z duszami zmarłych i pomagać ludziom żyjącym. Nie napisałam książki, aby to udowodnić. Zależało mi na podzieleniu się z wami następującą prawdą: życie istnieje nie tylko w świecie fizycznym (…)" - pisze Caputo tłumacząc motywy powstania tej publikacji. Zdradza nam przy tym bolesne szczegóły ze swojego dzieciństwa, a także wrażenia z pierwszego świadomego kontaktu z duszami zmarłych, do którego doszło, kiedy miała cztery lata. Niezwykłe doznania, zarówno wzrokowa, jak i słuchowe, a także stany lękowe, potęgujące się z wiekiem, uczyniły z niej osobę ekstrawertyczną, unikającą kontaktu z innymi. Nękające ją nocami koszmary, fobie oraz nieustannie towarzyszący jej niepokój, ostatecznie okazały się być ze sobą powiązane. Niestety nie uleczył ich ani związek, zakończony ślubem, ani małżeństwo.

Kiedy jako dorosła już, dwudziestoośmioletnia kobieta, trafiła do Pat Longo, duchowej uzdrowicielki, była w tragicznym stanie. Lęk nie opuszczał jej nawet na chwilę, nie mogła nawet wyjść z domu, nie mówiąc już o spotkaniach z przyjaciółmi czy podjęciu jakiejkolwiek pracy. Dopiero Pat wyjaśniła Caputo, że pośredniczy w przekazywaniu energii  przez czakry, zaś koszmary czy ataki paniki biorą się z uporczywego ignorowania daru. Po kilku latach uczęszczania na zajęcia organizowane przez nauczycielkę, Theresa uznała, że nadszedł czas, by podzieliła się swoimi umiejętnościami z tymi, którzy potrzebują jej pomocy. Znamienny jest przede wszystkim wiek, w którym przyjęła swój dar – trzydzieści trzy lata. Była  dokładnie w tym wieku, w którym umarł Jezus, zaś adresem jej zamieszkania było … Jerusalem Avenue.

Autorka, na kartach książki, wyjaśnia nam proces komunikowania się ze zmarłymi, z którymi żyjący chcą nawiązać bliski kontakt. Zdradza nam charakterystyczne zachowania dusz, a także tłumaczy wiele kwestii związanych ze śmiercią (wiedza na ten temat pochodzi od zmarłych), zajmuje się również takimi zagadnieniami, jak Bóg, Niebo, życiowe lekcje i krąg życia. Zachęca nas ponadto do żarliwej modlitwy i przekonuje, jak wielką rolę odgrywa świadomość własnych emocji. Wypowiada się również na temat nawiedzonych domów, a także – na podstawie rozmów ze zmarłymi – przedstawia interesującą tezę dotyczącą źródła różnych chorób. Zapoznaje nas także z dziesięcioma lekcjami, które przez wszystkie lata pracy w charakterze medium, udzieliły jej dusze.

Książka „Medium z Long Island” bez wątpienia nie jest pozycją adresowaną do wszystkich grup odbiorców – część z nich, protestująca przeciwko kontaktom ze zmarłymi, nigdy po nią nie sięgnie, co najwyżej będzie wyrażać negatywne opinie na jej temat. Pozostałym czytelnikom pozostaje podjąć decyzję: wierzą czy też nie w istnienie medium i efektywność seansów spirytystycznych. Niezależnie od odpowiedzi, książka jest pozycją intrygującą i bez wątpienia skłaniającą do rozważań nad tematem śmierci i tego, co następuje po odejściu z tego świata.

Kup książkę Medium z Long Island

Zobacz opinie o książce Medium z Long Island