Mowa gwiazd

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-08-03
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324137275
Liczba stron: 312
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 5.57 (7 głosów)

Witamy w Wiecznej Nocy

Ekskluzywna szkoła z internatem o oryginalnym programie i doświadczonej kadrze naukowej jest marzeniem niejednego rodzica. Akademia Wiecznej Nocy spełnia surowe kryteria placówki dydaktycznej - tyle tylko, że część jej wykładowców i uczniów jest trochę… inna. Edukacja w Akademii nie jest przygotowaniem do college`u ani rozrywką czy sposobem na zaspokojenie ambicji. Zadaniem szkoły jest przeprowadzenie uczniów przez niewyobrażalnie długie życie nieumartych. Wiekowi, potężni i nieumarli wychowankowie są równie doświadczeni i groźni, co nauczyciele, sama Akademia zaś dla każdego oznacza coś innego – jest miejscem nauki, tradycji, dla niektórych nawet - sanktuarium.

W tej oryginalnej placówce pobiera nauki Bianca, bohaterka niezwykle wciągającej i wybijającej się ponad podobnymi powieściami paranormalnymi książki „Mowa gwiazd” Claudii Gray. To już drugi tom bestsellerowej trylogii o zakazanym uczuciu równym sile niemalże tego, jakie połączyło kochanków z Werony.

Szesnastoletnia Bianca nie jest jeszcze wampirem, ale, zrodzona z dwójki nieumarłych, z dnia na dzień nabiera coraz większej ochoty na krew. Rok temu, po przybyciu do szkoły pełnej wampirów, zrozumiała, że życie nieumarłej to jej przyszłość i przeznaczenie. Jak więc może zakochać się w człowieku?

Lucas musiał pół roku wcześniej uciekać z Akademii, kiedy na światło dzienne wyszło, kim jest naprawdę – łowcą wampirów i wojownikiem Czarnego Krzyża. Jego matka wstąpiła do organizacji jeszcze, zanim przyszedł na świat i wychował się wśród jej członków. Wpojono mu, że wampiry są złe, a zabijanie ich jest jedyną słuszną rzeczą i jego misją.

Ani Lucas, ani Bianca nie byli świadomi swojej prawdziwej natury, kiedy się zakochiwali, ale co będzie teraz, kiedy już znają prawdę? Czy ukradkowe spotkania wystarczą, by ukoić ból serca tego współczesnego Romeo i nieumarłej Julii? Jaka czeka ich przyszłość, skoro on nie wyobraża sonie przemiany w wampira, a - co więcej – brzydzi się nawet samą myślą o tym?

Wszystkie kłopoty sercowe są jednak trywialne w porównaniu do strachu o życie Bianki, bowiem w murach Akademii jest ona nękana przez duchy i zjawy. Na jaw wychodzi długo skrywana przez rodziców dziewczyny tajemnica, a alternatywa, przed którą stoją, jest przerażająca o wiele bardziej niż zostanie wampirem.

Jak skończy się ta walka o serce i duszę Bianki? Tego dowiecie się z lektury „Mowy gwiazd” , która wyjątkowo sugestywnie kreśli problem trudnej, a nawet - niemożliwej miłości. Pełna mroku i niebezpieczeństw fabuła jest daleka od banału, skrzy się emocjami, a język i styl są wyjątkowo błyskotliwe. Tajemniczy bohaterowie z życiem pełnym sekretów, zazdrość, nienawiść i wielkie niespełnione uczucie – mamy dzięki Claudii Gray wszystko, co pozwala przeżywać wydarzenia wraz z bohaterami i nieomalże żyć ich życiem i problemami. Zatem zapraszam do Akademii Wiecznej Nocy - i to niekoniecznie na zajęcia dydaktyczne.

Kup książkę Mowa gwiazd

Zobacz opinie o książce Mowa gwiazd
Inne książki autora
Powrót do Wiecznej Nocy
Claudia Gray0
Okładka ksiązki - Powrót do Wiecznej Nocy

Biancę i Lukasa połączyła Wieczna Noc, szkoła dla wampirów, gdzie po raz pierwszy się spotkali. I miłość - silniejsza niż przeznaczenie, potężniejsza niż...

Ucieczka
Claudia Gray0
Okładka ksiązki - Ucieczka

Wieczną Noc strawiły płomienie, lecz jej nieśmiertelni uczniowie ocaleli. Bianca i Lucas znaleźli schronienie... wśród fanatycznych zabójców...

Reklamy