Okładka książki - Mroczna Wieża. Tom 3. Ziemie jałowe

Data wydania: 2008-02-01
Tytuł oryginału: The Dark Tower III: The Wastelands
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Dodał/a recenzje: ksiazkowa-fantaz

W III tomie cyklu "Mrocznej Wieży" powracamy do chłopca o imieniu Jake, którego już spotkaliśmy w poprzednich tomach. Roland postrzega chłopca jako osobę zarówno żywą, jak i martwą. W Nowym Jorku Jake zadaje sobie to samo pytanie, czy jest żywy, czy martwy?
Nasi bohaterowie toczą także trudny bój z niedźwiedziem nazywanym Mirem i wychodzą z tego obronną ręką. Następnie nasza grupka podąża za śladami niedźwiedzia i odkrywa tzw. ścieżkę Promienia. Kiedyś było sześć takich Promieni, które łączyły dwanaście portali znajdujących się na krańcach Świata Pośredniego. W środkowym punkcie, gdzie się przecinają znajduje się Mroczna Wieża.
Podczas niebezpiecznego rytuału Jake ponownie przechodzi do Świata Pośredniego i tak stanowią teraz czwórkę. Jako piąty dołącza do nich billy-bumbler, który zaprzyjaźnia się z chłopcem i nadaje mu imię Ej. Nasi bohaterowie docierają do miasta Lud, gdzie potomkowie dwóch frakcji toczą ze sobą bój. Chłopiec zostaje porwany przez bandytę. A Ediie i Susannah odnajdują stację kolejową i budzą ze snu Blaine'a Mono, który jest urządzeniem sterowanym przez ogromny system komputerowy. Ponadto interesują go tylko zagadki i zobowiązuje się do przewiezienia naszych wędrowców do ostatniej stacji. W zamian oczekuje zagadki, na którą nie będzie znał odpowiedzi. W przeciwnym wypadku zabije naszych bohaterów.
W tym samym czasie Roland uwalnia Jake'a, pozostawiając umierającego Tik-Taka (bandyta, który porwał chłopca) , jednak zjawia się człowiek, który przedstawia się jako Richard Fannin.
Wędrowcom udaje się w końcu opuścić miasto Lud i podążają koleją. Jednak tylko zadając zagadkę ,której Blaine nie zdoła rozwiązać ujdą z życiem.

Po przeczytaniu trzeciego tomu "Ziemie Jałowe" doszłam do wniosku, że
cykl "Mrocznej Wieży" uzależnia ;) W książce możemy znaleźć, to co każdy czytelnik, myślę, że lubi, czyli : wartką akcję, napięcie, ciekawość.
Mimo, że każdy tom ma pokaźna liczbę stron, mogę Was zapewnić, że nie będziecie się nudzić. Co ciekawe cały czas praktycznie mamy tych samych bohaterów, czyli Rolanda, Eddiego, Susannah, Jake'a. Gdzieś w tle pojawiają się inne postacie, jednak mimo małej ilości głównych bohaterów książka naprawdę jest ciekawa. I szczerze mówiąc bardzo już polubiłam naszych wędrowców i jestem ciekawa, jakie przygody zaserwuje im autor w kolejnych częściach:)

Recenzja została również opublikowana na moim blogu:

Kup książkę Mroczna Wieża. Tom 3. Ziemie jałowe

Opinie o książce - Mroczna Wieża. Tom 3. Ziemie jałowe

Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
pełna akcji i przygód, trzymająca w napięciu, w żadnym momencie nie można było odczuć nudy czy niedosytu :)
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wspaniały trzeci tm cyklu Mroczna Wieża. Wciąga, przeraża, zachwyca. Roland ze swoimi towarzyszami wytrwale wędruje do Mrocznej Wieży, odwiedzając po drodze coraz to dziwniejsze miejsca. Prawdziwa uczta dla wyobraźni. Dowiadujemy się trochę więcej o Jake'u. Do przygód dołączy urocze zwierzątko powtarzające ostatni usłyszany wyraz - Ej. Nasi bohaterowie będą musieli stawić czoła prawdziwej postaci wesołego gadającego pociągu z książeczki dla dzieci. Czy naprawdę będzie tak wesoło?
Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2013-10-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2013,
Dalsze losy przedziwnego ka-tet w Świecie Pośrednim i Jake'a w naszym świecie, wartka akcja, przeplatanie się światów i piętrzące się zagadki. Czym jeszcze zaskoczy King w kolejnych tomach?
Avatar użytkownika - Sinister
Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od klucza
Stephen King0
Okładka ksiązki - Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od klucza

Roland z Gilead jest rewolwerowcem, jednym z nielicznych usiłujących utrzymać porządek w świecie rosnącego bezprawia, połączeniem błędnego rycerza i...

Po zachodzie słońca
Stephen King0
Okładka ksiązki - Po zachodzie słońca

Najnowszy zbiór opowiadań mistrza horroru, Stephena Kinga, zawiera 13 krótkich tekstów, w tym wiele nowych, nigdy dotąd niepublikowanych. Niewielka wyrwa...

Dobry pies
Rafał Witek