Muminki Mała księga Liczby

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-09-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788325901462
Liczba stron: 14
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 0 (0 głosów)

Muminkowe cyferki

Świat Muminków to fascynująca rzeczywistość i codzienność pełna przygód, zagadkowych wydarzeń, refleksji i zabawy. Wuj Truj, Too-Tiki, Emma, Ryjek, Panna Migotka  czy Włóczykij to tylko niektórzy ze znajomych głównych bohaterów opowieści, czyli Muminków.

Tym razem te sympatyczne stworki opuszczają swoich towarzyszy, by wkroczyć w świat dzieci, ucząc i bawiąc jednocześnie. „Muminki. Mała księga Liczby” to kolorowa podróż poprzez matematykę, która w tak doborowym towarzystwie wydaje się „lekka, łatwa i przyjemna”.

Z tą prześlicznie wydaną, przyciągającą wzrok książeczką, dzieci zobaczą jednego Muminka (1) pomiędzy dwoma drzewami (2), a od deszczu ochronią rodzinę Muminków trzy (3) parasole, które muszą poradzić sobie aż z czterema (4) chmurami.

Zdecydowanie lepiej niż w deszczu można bawić się na łące, gdzie można gonić pięć (5) wielobarwnych motylków, albo zrobić pachnący bukiet z sześciu (6) kwiatków.

Mimo, że nadchodzi zima, warto przypomnieć sobie wakacyjny wypoczynek nad jeziorem, po którym dryfowało siedem (7) łódek. Z pewnością o powrocie na plażę marzy Mama Muminka, która znalazła tam aż osiem (8) muszelek, albo tata, który jako wędkarz-amator złowił dziewięć (9) rybek. Muminek zdecydowanie woli obserwować dziesięć (10) ptaków, lecących, hen, daleko niż moczyć nogi w wodzie, ale najbardziej lubi przytulać się wśród dużej ilości błyszczących gwiazd na niebie.

 „Muminki. Mała księga Liczby” to przepiękna książeczka, umilająca dzieciom pierwszy kontakt z liczbami, a Muminki tanecznym krokiem przeprowadzą je przez liczby od 1 do 10. To znakomity sposób na zafascynowanie naszych milusińskich światem cyferek i rozbudzenie żądzy poznawania. Po raz kolejny Muminki wciągają dzieci w fascynującą krainę nauki, znacząco wspomagając je przy tym w procesie edukacji.

Kup książkę Muminki Mała księga Liczby

Zobacz opinie o książce Muminki Mała księga Liczby
Inne książki autora
Komiksy paragrafowe Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Komiksy paragrafowe Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa

Zostań bohaterem gry! Stwórz swoją własną niepowtarzalną fabułę. Komiksy, gry paragrafowe czy też gamebooki, bo różnie można je nazywać...

Wesołe lekcje Wielka księga łamigłówek
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wesołe lekcje Wielka księga łamigłówek

Sięgnij po Wielką księgę łamigłówek.Znajdziesz w niej wiele ćwiczeń, które pobudzą ciekawość Twojego dziecka, zmotywują do samodzielności i rozwiną jego zdolności manualne....

Reklamy