Okładka książki - Adopcja. Rodzina Zuzi

Adopcja. Rodzina Zuzi

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7778-277-4
Liczba stron: 24
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (1 głosów)

Dziecko na każdym etapie rozwoju ma niezbywalne prawo do wzrastania i rozwijania wrodzonych zdolności oraz nabytych umiejętności w rodzinie. Brak możliwości życia w rodzinie fizjologicznej rekompensują wspólnoty adopcyjne, starające się stworzyć dziecku najbardziej optymalne warunki rozwoju. I temu właśnie zagadnieniu została poświęcona książeczka Rodzina Zuzi, która w ciekawy, prosty i przystępny sposób nakreśla problematyczną sytuację dzieci adoptowanych. Trafność zawartych w niej spostrzeżeń pomoże sprostać nowej sytuacji zarówno dotkniętym problemem adopcji dzieciom, jak i przysposabiającym je opiekunom.


Publikacja Wydawnictwa Gruner Jahr jest jedną z serii Jak zrozumieć… Prześledzenie – najlepiej wraz z dzieckiem – przedstawionej przez autorkę rodzinnej historyjki stanie się dla rodziców inspirującym bodźcem do przeprowadzenia ze swymi pociechami trudnej rozmowy. Zacznijmy jednak od początku: oczom wpatrzonego w kartki książki czytelnika ukazuje się chichocząca i piszcząca z zachwytu mała Zuzia, której uwagę zwróciły włosy: jej długie oraz ciemne znacznie różniły się od krótkich i jasnych włosów mamy. Wystarczyło do tego dodać mnóstwo maminych piegów, a odkrytych różnic absolutnie nie dało się zlekceważyć. Ten krótki fragment historyjki wystarczy do rozpoczęcia rozmowy, która w rzeczywistości może się okazać jak najbardziej na czasie.


Korzystający z podpowiedzi Anette Aubrey rodzice dzieci adoptowanych odnajdą w publikacji materiał, dzięki któremu będą w stanie zapewnić przysposobionemu przez siebie dziecku najlepsze warunki rozwoju. Zamieszczone w książeczce dialogi są konkretną propozycją nie tylko dla matki i ojca ale również dla rodzeństwa. Dialogi odpowiadają rzeczywistym sytuacjom a dzięki pomysłowemu doborowi słów, chętni odnajdą koncept do rozwiązania kwestii rozmowy z dzieckiem o adopcji. Pomocą służą także duże oraz kolorowe ilustracje autorstwa Patrice Barton, natomiast wskazówki dla rodziców i nauczycieli bez wątpienia spotkają się z pełną aprobatą zainteresowanych. Laminowana okładka, duży format oraz wielkie litery sprawiają, że dziecko będzie wracać do lektury wielokrotnie.


Książeczka Rodzina Zuzi przeznaczona jest dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Umiejętne wykorzystanie przez dorosłych zawartych w niej treści umożliwi dziecku uporządkowanie nagromadzonych w nim emocji (szczególnie tych niezdrowych), zrozumienie oraz pogodzenie się z nadzwyczaj skomplikowaną sytuacją adopcyjną. A to oznacza, że sukces pedagogiczny zostanie osiągnięty w stopniu absolutnie zadowalającym.

Kup książkę Adopcja. Rodzina Zuzi

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Adopcja. Rodzina Zuzi

Inne książki autora
Rozwód. Zawsze będziemy rodziną
Annette Aubrey0
Okładka ksiązki - Rozwód. Zawsze będziemy rodziną

Jaś nie rozumiał, co się dzieje. W głowie miał mnóstwo różnych myśli. „Może mama i tata rozstają się przez coś, co kiedyś powiedziałem?”...

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Skrzywiona litera
Tom Franklin
Okładka książki - Skrzywiona litera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy