Niemcy

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Podróżnicze
Dodał/a recenzje: figlarna24

Niemcy , a właściwie Republika Federacji Niemiec, jest naszym sąsiadem, który jest nam bardzo bliski , a jednocześnie bardzo daleki.
Niemcy jak widać z zamieszczonej mapki powyżej jest bardzo zróżnicowany i barwny. Liczy ok około 80 milionów obywateli różnego pochodzenia. Kraj ten rozciąga od Renu do Odry i od wybrzeża Morza Północnego oraz Bałtyku po Alpy.

Najbardziej rozwinięty technologicznie, funkcjonalnie, gospodarczo itp.  jest rozwinięty zachód kraju (wiadomo, że tak się stało z wielu względów, ale szczególnie podziałów politycznych ). Na szczęście Wschód stopniowa dogania Zachód

Autor tego przewodnika , którym jest Michaell Ivony. Podróżnik zanim zaczął naukę na wydziale filologii na Uniwersytecie w Oxfordzie, doskonalił znajomość niemieckiego , spędzając większość część roku w szkołach z internatem na terenie Nadrenii. Potem nauczał w Niemczech, a po zdobyciu kwalifikacji architekta krajobrazu i urbanisty podróżował po Niemczech, by chłonąć inspirację z osiągnięć niemieckiego budownictwa.. Ivony to także autor przewodnika turystycznego o Kanadzie.
Autor podróżował po Niemczech i podziwiał zasoby architektoniczne tego kraju, więc nie dziwi fakt, że w tym przewodniku czytelnik znajdzie wszystko, czego potrzebuje turysta (dzieje, tradycje, adresy przydatne w każdej sytuacji , nr. telefonów, informacje kiedy , jak i gdzie warto jechać, cudne zdjęcia , may itp)  , to większą część przewodnika skupił się właśnie na zabytkowych wieżach , pałacach, budowlach, murach, mostach, ale także na nowoczesnych budynkach, centrach , ale także na niesamowitych i przyciągających wzrok każdego kibica i nie tylko stadiony piłkarskie.
Wiadomo Republika Federacji Niemiec to oczywiście jej historia, to intensywnie rozwijający się kraj, piękne krajobrazy (góry, morze, doliny) , festiwale np. Oberfest  czy muzyki poważnej w Meklemburgii, odżywne kurorty (Baden-Baden), doskonałe w smaku piwo, ale obecnie Niemcy mają dwa oblicza.
Pierwsze z nich to oczywiście drużyna piłkarska Borussia Dortmund. Nie od dziś wiadomo, że piłka nożna to sport narodowy. Druga twarz jest bardziej  wpływowa na życie każdego Europejczyka. Niemcy są mocarstwem i nawet jej dzieje polityczne, które toczyły się niczym na kolejce górskiej , mają wpływ na politykę całej Europy. Wiecie, że mówię o  pani Kanclerz Merkel.
Czytając ten przewodnik skupiałam się na tym co mól książkowy lubi najbardziej. Szukałam jakiegoś czytelniczego wątku i go znalazłam. Niemcy , to kraj skąd pochodzą wybitni pisarze, muzycy , artyści, malarze, reformatorzy religijni.
To z tego kraju pochodzi mój ukochany kompozytor muzyki poważnej -Ludwig Van Beethoven, Szubert itp. Pisarza Goethego nie muszę chyba nikomu przedstawiać .  MArtina Lutera chyba też.

Nie ma miesiąca, w którym kultura , by aż nie kipiała od atrakcji. Najbliższym miesiącem jest nam maj. W maju Hamburg ma swoje urodziny i tej okazji władze miasta zapraszają na regaty żeglarskie, wystawy, koncerty.Za to w październiku we Frankfurcie  szykują się wielkie targi książki, a Kessel coś dla wielbicieli muzyki poważniej. Jak widać dla każdego coś miłego.
Wiadomości autor zamieścił ogrom i nie sposób tego opowiedzieć. No cóż kraj różny , wielowątkowy , to i ta pozycja taka być musi.

Kup książkę Niemcy

Zobacz opinie o książce Niemcy