Okładka książki - Nowa encyklopedia chrześcijaństwa (mały format)

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa (mały format)

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2017-01-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7971-624-1
Liczba stron: 864
Dodał/a recenzje: Anna Szczurek

Ocena: 0 (0 głosów)

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa wydawnictwa Jedność to kompendium wiedzy dotyczącej wszystkiego tego, co wiąże się ze współczesnym światem chrześcijańskim.


Publikacja zawiera 1300 haseł wzbogaconych ilustracjami, a same teksty informacyjne w niej zawarte opracowane zostały przez wybitnych europejskich ekspertów i nie pozostawiają miejsca na niedopowiedzenia czy nieścisłości. Nowa encyklopedia chrześcijaństwa jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o Kościele, sięgającą czasów najdawniejszych, czerpiącą z  teraźniejszości i ukierunkowaną na przyszłość. Dzięki małemu formatowi może być swobodnie przeglądana i czytana tak całościowo, jak wyrywkowo.


Wszystkie hasła zostały uporządkowane alfabetycznie, a większość z nich uatrakcyjniona ilustracjami, reprodukcjami dzieł sztuki lub też fotografiami ważnych osób czy też wydarzeń.


Nie jest to jednak jedynie zbiór sztampowych haseł czy informacji, które bez problemu można odnaleźć także innych leksykonach. Publikacja pochyla się nad problemami aktualnymi i szeroko komentowanymi w ostatnich czasach, takimi jak antykoncepcja (stanowisko Kościoła katolickiego oraz stanowisko Kościoła prawosławnego i protestantyzmu) czy stosunek do polityki. W książce omówione zostały między innymi doktryny, najważniejsze zakony,  grzechy, postaci historyczne oraz ich działalność religijna, społeczna oraz kulturalna, przypowieści i wiele innych. Zakres tematyczny jest bardzo rozległy, umożliwiając odnalezienie w książce odpowiedzi na prawie każde dręczące czytelnika pytanie dotyczące Kościoła i jego kondycji we współczesnym świecie.


Książka wielokrotnie odsyła czytelnika do źródeł, poszerza jego wiedzę, a także zachęca do dalszych poszukiwań, podsycając ciekawość i dając możliwość zgłębienia tematu poprzez wskazanie odpowiednich miejsc omawiających dane zagadnienie. Poruszanie się po całości ułatwia zamieszczony na ostatnich stronach indeks haseł.


Publikacja stanowić może źródło wiedzy zarówno dla osób wierzących – chcących swą wiarę pogłębić – jak i niewierzących, poszukujących informacji dotyczącej kultury chrześcijańskiej czy też historii Kościoła. To bardzo wartościowa pozycja. 

Kup książkę Nowa encyklopedia chrześcijaństwa (mały format)

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Nowa encyklopedia chrześcijaństwa (mały format)

Inne książki autora
Kursy z gwiazdami. Włoski z Paolem
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kursy z gwiazdami. Włoski z Paolem

Nowy kurs dla samouków z udziałem Paolo Cozzy - popularnej gwiazdy telewizyjnej. Przeznaczony jest dla osób, które próbowały już uczyć się włoskiego, a...

Trójwymiarowe Kot w butach
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Trójwymiarowe Kot w butach

Trójwymiarowa, bogato ilustrowana książeczka dla najmłodszych...

Reklamy