Ocalenie Callie i Kaydena

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2015-10-19
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788377857601
Liczba stron: 384
Dodał/a recenzje: Marta Zagrajek

Ocena: 5.2 (15 głosów)

Jessica Sorensen to amerykańska autorka powieści typu Young Adult, które opowiadają o trudnych życiowych aspektach, a jednocześnie ich styl jest na tyle lekki, że te kwestie nie przytłaczają Czytelnika swoim wymiarem. „Ocalenie Callie i Kaydena” to drugi tom z tego cyklu, pierwszy – „Przypadki Callie i Kaydena” miał bardzo przychylne opinie Czytelników, a przed nami trzeci tom „The resolution”. W tym cyklu jest także opowieść „Violet & Luke” oraz „Seth & Greyson”, czyli postaci, które występują w „Callie i Kaydenie” jako role drugoplanowe, choć jednocześnie wystarczająco wyraziste, aby ich historia toczyła się równocześnie w tle. Cała książka nie jest niczym rewelacyjnym patrząc na fabułę, ale jest ciekawym studium autodestrukcyjnego umysłu, potraktowanego co prawda trochę po macoszemu, niemniej jednak jest to cecha odróżniająca „Callie i Kaydena” od innych książek z gatunku Young Adult.


Wychodzę z założenia, że wolę aby ludzie czytali, nawet Harlequiny niż nie czytali w ogóle, doceniam sens pozycji z cyklu Young Adult, które choć mogą wydawać się irytująco naiwne, to jednak opowiadają ważkie kwestie dla młodszych pokoleń. Mimo iż sama zdecydowanie wolę cięższą literaturę, to czasem celem odpoczynku dla mózgu, pozwalam sobie sięgnąć do lżejszych pozycji, które nie przytłoczą mnie nadmiarem refleksji i wytężonej pracy umysłu, ale jednak opowiedzą sobą jakąś historię, która poruszy struny w mojej duszy. 


Więcej na zukoteka.pl

Kup książkę Ocalenie Callie i Kaydena

Zobacz opinie o książce Ocalenie Callie i Kaydena
Inne książki autora
Na zawsze razem. Ella i Micha
Jessica Sorensen0
Okładka ksiązki - Na zawsze razem. Ella i Micha

 Autorka bestsellera Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha powraca z nową opowieścią o nadziei,             &n...

Przyszłość Violet i Luke'a
Jessica Sorensen0
Okładka ksiązki - Przyszłość Violet i Luke

Przeznaczenie znów krzyżuje drogi Violet i Luke'a, a piętno przeszłości wciąż nie daje o sobie zapomnieć Luke Price i Violet Hayes nie widywali...

Reklamy