Recepta na miłość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-02-21
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-08-05060-6
Liczba stron: 0
Dodał/a recenzje: figlarna24

Ocena: 5.17 (6 głosów)

RECEPTA NA MIŁOŚĆ: Kilogram cierpliwości, duża łyżka poczucia humoru, serdeczność i otwartość - według uznania; dosłodzić do smaku.
 
ILOŚĆ PORCJI: Bez obaw, wystarczy dla wszystkich. 
 
W nowej powieści Barbary O'Neal na plan pierwszy wysuwa się historia czterdziestoletniej Ramony. Ramona Gallagher prowadzi piekarnię i jest znana z wyśmienitych wypieków. Nasza bohaterka wiele przeszła w życiu. Już jako piętnastolatka zaszła w ciążę i urodziła córkę - Sophie. Teraz nadszedł czas, gdy ta ma już własną rodzinę, ale to nie znaczy, że bohaterka wiedzie życie spokojne. Kłopoty nie omijają kobiety. Interes idzie nie najlepiej i Ramonie grozi bankructwo. Do tego zięć - mąż Sophie, który jako żołnierz przebywa na misji w Afganistanie, ulega poważnemu wypadkowi. Sophie udaje się do Niemiec, by wesprzeć męża i prosi matkę o sprawowanie opieki nad trzynastoletnią Katie - córką zięcia z poprzedniego małżeństwa... Jak dojrzała kobieta dogada się z nastolatką? Czy Ramona upora się z kłopotami finansowymi? A może znowu się zakocha?
 
Powieść napisana jest lekkim, barwnym i plastycznym językiem. Czas przy lekturze płynie niezwykle szybko. Jednocześnie książka Barbary O'Neal opowiada o sprawach ważnych w życiu każdej kobiety. To ciepła opowieść, opowiadająca - nieco wbrew tytułowi - nie o miłości kobiety i mężczyzny przede wszystkim, ale o miłości matczynej czy siostrzanej. 
 
Bohaterek nie da się nie lubić. To postaci nakreślone tak realistycznie, że można się z nimi łatwo identyfikować. Wielką zaletę powieści stanowi fakt, że nie jest to kolejny, typowy romans. Tu relacje damsko-męskie są zaledwie drobnym elementem całej historii. Akcja zmierza do celu niespiesznie. Kolejne wątki rozwijają się powoli, spokojnie zmierzając do celu.
 
Recepta na miłość to literatura kobieca, która potrafi wzruszyć, ale i rozbawić. To powieść pełna emocji. Świetna propozycja dla wszystkich, którzy tego właśnie poszukują w literaturze. 

Kup książkę Recepta na miłość

Zobacz opinie o książce Recepta na miłość
Inne książki autora
Niech ci się spełnią marzenia
Barbara O'Neal0
Okładka ksiązki - Niech ci się spełnią marzenia

Cztery blogerki kulinarne, cztery życiowe historie i międzypokoleniowa przyjaźń, a do tego mnóstwo dobrej energii w kolejnym bestsellerze Barbary O'Neal...

Sposób na happy end
Barbara O'Neal0
Okładka ksiązki - Sposób na happy end

Przepis na udany piątkowy wieczór może być bardzo prosty: jaśminowa herbata, ciepły pled i dobra, mądra książka. Taka jak ta. Dwie siostry, dwie różne...

Reklamy