Seksualność sukcesu i pieniędzy

Wydawnictwo: JK
Data wydania: 2005
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7229-112-8
Liczba stron: 238
Dodał/a recenzje: benioff

Ocena: 5 (1 głosów)

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, zapewne chodzi o pieniądze. Albo o seks. Te dwa tematy od wieków elektryzują i jednocześnie stanowią tabu dla wielu. Bożena Figarska, autorka książki Seksualność sukcesu i pieniędzy, bierze je na warsztat i poddaje wnikliwej analizie. Adresat jej książki określony jest bardzo konkretnie. Sięgnęłaś po tę książkę - pisze we wstępie autorka - ponieważ nie jesteś zadowolona z tego co masz, dokuczają ci stresy związane z niedostatkiem pieniędzy. Wiesz, widzisz i czujesz, że możesz żyć inaczej, możesz prowadzić życie na o wiele wyższym poziomie, na który w pełni zasługujesz. Jesteś gotowa na zmiany. Ostatnie zdanie nie kończy się pytajnikiem nie bez przyczyny. Sukces może odnieść tylko osoba całkowicie zdeterminowana, z jasno określonym celem. Nie może być półśrodków, gdybania, wątpienia i zadawania sobie pytań: czy dam radę, czy to dla mnie? Dam radę, jestem gotowa na zmiany! Zdanie twierdzące, pełne siły, bijące optymizmem.  Figarska wie, co mówi, jest bowiem psychoterapeutką, specjalistką od hipnozy. Jej książka, którą sama skromnie określa mianem opracowania, ma inspirować do nadzwyczajnego życia. Wykraczającego ponad przeciętność.
 
Autorka jest praktykiem, daje więc wyłącznie praktyczne rady. Nie mamy zatem do czynienia z kolejną kopią  amerykańskiego smiling style, na siłę wtłaczanego w naszą rzeczywistość. Sięgając po tę pozycję, otrzymujemy narzędzie, drogowskaz, który z ciemnej doliny wyprowadzi nas na słoneczny szczyt. Pod warunkiem, że poddamy się jej autorce, że ulegniemy hipnotycznej sile lektury i faktycznie coś zmienimy. Fakt, że autorka jest kobietą, która osiągnęła sukces dzięki podejściu do pieniędzy, które szczegółowo opisuje w tej publikacji, nie jest bez znaczenia. Między wierszami rozprawia się Figarska ze stereotypem, że pieniądze to męska rzecz. Kobiety przecież znakomicie radzą sobie z prowadzeniem firm, są często kapitalnymi liderkami, mają ciekawe koncepcje. Proszę więc - apeluje Figarska we wstępie nie zasłaniajcie się, Panie, swą, rzekomo kobiecą ułomnością w kwestii finansów, bo i w tej dziedzinie jesteście doskonałe.
 
Seksualność sukcesu i pieniędzy podzielona jest na trzy części. Jak dobrze zaplanowane seminarium. W pierwszej razem z autorką przygotowujemy grunt do działania. Uczymy się, jak zmienić swoje błędne dotąd myślenie, jak stawiać samym sobie racjonalne cele, jak unikać pułapek. Wizualizujemy własną świetlaną przyszłość. Kolejnym krokiem są zajęcia praktyczne. Drugi rozdział ukierunkowuje nas na działanie, poznajemy cechy człowieka sukcesu i uczymy się, jak je rozwijać i doskonalić. To, że tkwią głęboko w nas, ukryte, stanie się dla nas jasne, gdy z uwagą przebrniemy przez rozdział pierwszy. Książkę kończy krótki kurs filozofii energii sukcesu. Autorka podpiera się w nim koncepcjami Andrieja Lewszyna, rosyjskiego uzdrowiciela, mistrza jogi i reiki, mistrza wschodnich sztuk walki, a także, co zbieżne z zawodem Figarskiej, utalentowanego psychoanalityka, specjalisty w zakresie neurolingwistycznego programowania i hipnozy.
 
Książka doktor Figarskiej (autorka była lekarzem z ponad dwudziestoletnią praktyką psychiatryczną) nie jest, oczywiście, lekiem na całe zło. Jej lektura ma być przede wszystkim inspiracją. Urodziłaś się po to, aby zachłysnąć się pięknem życia – czytamy we wstępie - oddychać pełną piersią, w każdej sekundzie cieszyć się urokami natury i zawsze wykorzystywać moc, którą masz w sobie. To Twoje niezaprzeczalne prawo i inspiracja do nadzwyczajnego życia!

Kup książkę Seksualność sukcesu i pieniędzy

Zobacz opinie o książce Seksualność sukcesu i pieniędzy
Inne książki autora
Sekrety hipnozy
Figarska Bożena0
Okładka ksiązki - Sekrety hipnozy

Książka zawiera zagadnienia dotyczące oddziaływania psychki na funkcjonowanie organizmu i wykorzystywania tych zjawisk w uzdrowieniu przez hipnozę. Ponadto...

Regresja hipnotyczna
Figarska Bożena0
Okładka ksiązki - Regresja hipnotyczna

Regresja polega na tym, że pacjent szczegółowo przypomina sobie wydarzenia i sytuacje z bardzo odległej przeszłości, które w normalnym stanie świadomości...

Reklamy