Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-05-30
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-502-9
Liczba stron: 266
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 0 (0 głosów)

Ortografia, będąca zbiorem konkretnych zasad, regulujących sposób zapisu słów za pomocą liter alfabetu lub innych symboli, tylko na pozór jest trudna do opanowania. To, co podczas nauki szkolnej wydaje się niezwykle trudne i nudne, z książką Joanny Krzyżanek bez wątpienia okaże się łatwe i przyjemne. Powód jest prosty: Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek daje czytelnikowi nie tylko mnóstwo radości, ale przede wszystkim - wskazówek praktycznych.


Autorka w sposób interesujący zwraca się do tych, którzy chcą (lub muszą) jak najszybciej opanować złożone zasady polskiej pisowni. Każdej literze alfabetu zostało przyporządkowane ciekawe opowiadanie, zawierające mnóstwo wyrazów sprawiających gramatyczne trudności oraz ułożone w porządku alfabetycznym słowa, których zapamiętanie stanowi nie lada problem. W zestawieniu wyrazów znalazły się rzeczowniki (przy niektórych podano końcówki liczby mnogiej), czasowniki odmieniane w różnych kategoriach gramatycznych, natomiast w nawiasach podano zaimek zwrotny „się”. Dzięki pomysłowej Cecylce Knedelek pisownia słów skomplikowanych przestaje być straszna.


Oddany do rąk czytelnika Słowniczek ortograficzny z pewnością spotka się z aprobatą młodego czytelnika. Ponieważ – jak wynika z treści – okazał się on niezwykle pomocny dla mieszkańców Starego Knedelkowa: pani Ludmiły, pana Alojzego, Joasi, bliźniaczek Lusi i Luci oraz Antka, bez wątpienia przyda się również każdemu z nas. Doskonałym elementem uzupełniającym jest Dodatek dla Gąski Walerki, zawierający wykaz najczęściej używanych skrótów, a także ułatwiający zrozumienie nazw geograficznych, barw, kolejno następujących po sobie liczb, zbiorów, dni tygodnia, miesięcy, pór dnia i roku oraz godzin i świąt.


Kolejna z serii przepiękna książka o sympatycznej Cecylce Knedelek została opublikowana nakładem wydawnictwa Jedność. Pozycja ta nie tylko bawi, ale przede wszystkim - uczy. Napisana w sposób ciekawy i bardzo zabawny, stanowi lekturę niezwykle pociągającą. Dowcipne, kolorowe ilustracje, których autorem jest Zenon Wiewiurka, są adekwatne do ogromu zamieszczonych treści. Przyciągając wzrok czytelnika, ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie. Gruba okładka umożliwia wielokrotne sięganie po lekturę. Wszystko to sprawia, że Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek szybko stanie się elementem niezwykle pomocnym w przyswajaniu skomplikowanych zasad pisowni. Posłuży nie tylko dzieciom, stanowi bowiem nieodzowną pomoc dydaktyczną dla rodziców, ale i dla nauczycieli języka polskiego. Pozostaje już tylko życzyć owocnej nauki.

Kup książkę Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek

Zobacz opinie o książce Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek
Inne książki autora
Smaczny elementarz Cecylki Knedelek
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka0
Okładka ksiązki - Smaczny elementarz Cecylki Knedelek

Któż by nie chciał nauczyć się czytać! Trudno się więc dziwić, że Gąska Waleria też o tym marzyła! Chciała poznać wszystkie małe i wielkie litery, bo choć...

Cecylka Knedelek i ulica Naleśnikowa
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka0
Okładka ksiązki - Cecylka Knedelek i ulica Naleśnikowa

Wszyscy mieszkańcy Starego Knedelkowa przygotowywali się właśnie do naleśnikowego konkursu. O tytuł mistrza smażenia naleśników ubiegali się: Cecylka...

Reklamy