Tata

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2016-02-24
ISBN: 978-83-63696-94-8
Dodał/a recenzje: Dizzy

Ostatnio dużo dzieje się na rynku książek dla dzieci. Chętnie przeglądam nowości wydawnicze dla najmłodszych czytelników, bo autorzy i wydawcy prześcigają się w pomysłowości. Dużo jest też wznowień klasycznych książeczek dla dzieci. Przede wszystkim jednak wydawcy starają się, by książki były piękne. Jedną z takich pięknie wydanych lektur dziecięcych jest Tata Toona Tellegena.
Książka, jak to w Wydawnictwie Dwie Siostry, jest przepiękna: w twardej oprawie, na grubym papierze i z fantastycznymi, nieco starodawnymi ilustracjami. Czcionka w książeczce jest czytelna, a treść podzielona na niewielkie fragmenty, więc świetnie nadaje się do samodzielnego czytania przez dziecko. Poza tym przyjemnie się ją przegląda.
Tata to książeczka inna niż większość lektur dla dzieci. Jest to opowieść małego chłopca o jego ojcu. Tytułowy tata jest najwyższym człowiekiem na świecie, który wszystko potrafi. Często ratuje syna z rąk złoczyńców i wynosi go z płonącego budynku, tańczy z latarnią na ulicy i w ogóle jest fajnym gościem. Potrafi się skurczyć i schować do walizki, którą nosi jego syn, Józef. Kiedy jadą rowerami tata staje się synem, a syn ojcem. Wszystko to brzmi trochę głupiutko, ale tak właśnie mały Józef widzi swojego tatę.
Książka jest napisana dość nietypowym językiem, nie wiem jak go scharakteryzować, ale raczej nieczęsto tak pisze się w książeczkach dla dzieci. Poza tym nie jest to strasznie wesoła opowieść, choć są tu komiczne sceny. Poza radościami życia chłopiec opowiada o tym jak ojciec zniknął na kilka dni, o swoim śnie, w którym tata umarł i śnie taty, w którym rodzice opuszczają Józefa. To bardzo smutne, ale piękne fragmenty.
Książeczka napisana została z myślą o dzieciach, ale większość dorosłych będzie nią zachwycona. Opowieści chłopca o jego niesamowitym ojcu są pełne wspaniałych przygód opisanych z fantazją, ale też dużo w nich uczuć i przemyśleń dziecka. Jest to jedna z najciekawszych książeczek dla dzieci, jakie kiedykolwiek czytałam. To będzie wspaniały prezent dla wyjątkowego dziecka.

Kup książkę Tata

Zobacz opinie o książce Tata
Urodziny prawie wszystkich
Toon Tellegen0
Okładka ksiązki - Urodziny prawie wszystkich

49 wariacji na temat urodzin w nowym zbiorze zwierzęcych opowiadań Toona Tellegena – mistrza absurdu i filozoficznej zadumy. Pisemnie, posępnie...

Nie każdy umiał się przewrócić
Toon Tellegen0
Okładka ksiązki - Nie każdy umiał się przewrócić

Zbiór absurdalnych opowiadań o filozofujących zwierzętach, który rozśmieszy do łez dzieci i rodziców. Słoń, któremu odwiało trąbę. Mrówka, która nie...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa