Okładka książki - Teściową oddam od zaraz

Teściową oddam od zaraz

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2011-10-01
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-932841-1-5
Liczba stron: 216
Dodał/a recenzje: Sabinka

Ocena: 5 (9 głosów)

Miałam już ogromną przyjemność zapoznać się z twórczością Małgorzaty Kursy. Bardzo miło i z uśmiechem wspominam siostrzyczki z powieści Tajemnica sosnowego dworku. Autorkę cechują interesujący styl i ogromne poczucie humoru, które z pewnością przypadnie do gustu wielu czytelnikom. Książka Teściową oddam od zaraz to jedna z ostatnio wydanych powieści Kursy. Już tytuł intryguje i skłania do tego, by sięgnąć po lekturę. A - co ważniejsze - po jej otwarciu praktycznie nie można oderwać się od powieści. Ponadto od pierwszych stron uśmiech nie będzie schodził z twarzy czytelników. Małgorzata Kursa z pewnością nie rozczarowuje swoich fanów!

 
Jak już tytuł wskazuje, książka opowiada o... teściowych. Mamy mężów potrafią być różne... Jedne są nadgorliwie uprzejme, ale jednocześnie męczące. Inne - złośliwe i uważające swoje synowe za kobiety, które zdecydowanie nie zasługują na ich wspaniałych, najukochańszych synków. (...) Państwo powinno ustanowić  specjalny kodeks karny, który chroniłby nieszczęsne synowe przed przesadną ekspansją teściowych (...).


Zdarzają się teściowe, które wszystko wiedzą lepiej i potrafią wydzwaniać kilkanaście razy dziennie, by uświadamiać nierozgarniętym synowym sprawy najważniejsze. Pewnie gdzieś, w jakimś miejscu - choć podejrzewam, że baaaardzo rzadko - zdarza się mama, mamusia męża, która jest dobra, miła, ludzka, a - przede wszystkim - całkowicie różni się od tych z dowcipów o teściowych. Być może trafia się taka jedna na milion innych... Izabela jednak z pewnością teściowej takiej nie posiada.

 
Starsza pani lubi swą synową, jednak zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest nadopiekuńcza, zbyt pomocna i nadgorliwa. Izabela z kolei nie toleruje takiego zachowania, wpada więc z przyjaciółką na pomysł, który pewnie spodobałby się niejednej kobiecie będącej w podobnej sytuacji... Niestety, sprawy się komplikują, gdy kobiety znajdują martwą ciotkę. A później okazuje się, że w sprawę zamieszanych jest wiele osób z rodziny oraz... mafia!


Teściową oddam od zaraz to świetna lektura! Dawno żadna książka tak bardzo nie bawiła przeciętnego czytelnika! Od pierwszych stron powieści nie brakuje lekkości, humoru i świetnych pomysłów. Wszystko to tworzy niesamowitą atmosferę i niesie z sobą relaks, stąd powieść Wardy to idealna lektura po ciężkim dniu. Interesujący styl, świetne dialogi i wątek kryminalny przydają książce tajemniczości. Akcja toczy się błyskawicznie, nie ma tu miejsca na nudę. Są: miłość, strach, obawa, komedia i kryminał, a wszystkie te składniki zręcznie połączone.

 
Małgorzata Kursa napisała książkę, która bawi i relaksuje. Szkoda tylko, że powieść tak szybko się kończy, przez co pozostaje tylko czekać na kolejną pozycję z dorobku autorki. Teściową oddam od zaraz to lektura przede wszystkim wszystkim dla kobiet, które mają "szczęście" posiadać teściowe - wypisz, wymaluj, jak z dowcipów. Polecić ją warto także tym, które są tymi jednymi na milion, posiadającymi idealne teściowe.W arto mężowym mamusiom (ale tylko tym z poczuciem humoru) Teściową oddam od zaraz sprezentować z dowolnej okazji - jako dyskretne ostrzeżenie!


PS Przy zawirowaniach i porządkach pamiętajcie: Nie wkładać do bębna dzieci i zwierząt!

Kup książkę Teściową oddam od zaraz

Zobacz opinie o książce Teściową oddam od zaraz
Inne książki autora
Nieboszczyk wędrowny
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Nieboszczyk wędrowny

Gdy młodzi farmaceuci, Marylka i Sławek, w dość osobliwych okolicznościach weszli w posiadanie apteki, marzyło im się spokojne, bezstresowe życie. Niestety...

Babska misja
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Babska misja

Miasteczko, w którym niewiele się dzieje. Do czasu. Kiedy pewnego dnia ktoś włamuje się do redakcji lokalnej gazety, a na osiedlu domków zostają znalezione...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy