Tu i tam z Kubą i Bubą

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2010-05-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7672-064-7
Liczba stron: 64
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 5 (4 głosów)

Warszawa da się lubić

Czy Warszawa, pomimo swojego pośpiechu i rozgardiaszu, da się lubić? Czy można odnaleźć przyjemność w zwiedzaniu muzeów, co dla wielu jest torturą gorszą niż łamanie kołem? Otóż okazuje się, że tak, o czym przekonuje nas Grzegorz Kasdepke. Jego książeczka „Tu i Tam z Kubą i Bubą” przenosi nas do stolicy, a w wędrówkach ulicami miasta odnajdujemy czar i urok starych murów.

Z racji tego, że „tu jest Warszawa, tu zawsze jest co robić!”, poznajemy zakątki i tajemnice miasta, bawiąc się przy tym tak, że wciąż chcemy więcej. Eksperyment, jaki Kubie i Bubie zaproponowali rodzice, polegający na wcieleniu się w przewodników, okazał się niezwykle udany, ale też i wyczerpujący (oczywiście tylko dla rodziców).

Tym samym zwiedzanie zaczynamy wśród tłumów przed Zamkiem Królewskim, podziwiamy Barbakan, ulicę Nowomiejską, docieramy do Rynku Starego Miasta, by - krocząc ulicą Celną - przystanąć na placyku pod skarpą, gdzie unosi się osobliwy zapach przeszłości.

Kiedy już zmęczymy się zwiedzaniem, możemy na przykład potrenować, najlepiej siedząc w… piwnicy i przygotowując się do eksplorowania podziemi Fortu Legionów. Żeby nam się w ciemnościach czas nie dłużył, możemy rozwiązywać zagadki zaproponowane przez Kasdepkę. Natomiast kiedy ominie nas wywiad z prezydentem przed jego Pałacem, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko rozwiązać quiz „Czy jesteś nerwowy”, by dowiedzieć się, jak i czy łatwo jest wyprowadzić nas z równowagi.

Nawet, jeśli poziom adrenaliny i stresu oscyluje w górnych granicach, możemy rozładować napięcie, jeżdżąc na deskorolce po placu Trzech Krzyży lub wyruszyć na zwiedzanie Pałacu na Wodzie. Oczywiście w obowiązkowych, pomarańczowych kapokach, żeby przypadkiem… nie utonąć.

Z Kubą, Bubą nie straszna jest nawet ulewa z burzą i gradem czy piorunami, zawsze bowiem możemy miło spędzić czas przy grze planszowej „W parku”, czy puszczając w miednicy papierowe łódeczki, oczywiście zrobione własnoręcznie, zgodnie z instrukcją Kasdepkę. Głód nas nie dopadnie, gdyż zamiast serwowanych na mieście hamburgerów możemy upiec „pizzę do spalenia”… kalorii oczywiście, a popijając koktajle serwowane przez braci (osobiście wolę napój Kuby), zregenerować siły i obmyślić trasę kolejnej wyprawy – bezapelacyjnie z Kubą i Bubą jako przewodnikami.

„Tu i Tam z Kubą i Bubą” to kolejna propozycja autora skierowana zarówno do małych, jak i tych całkiem wyrośniętych czytelników. Książka Kasdepke to całkiem smaczny i oryginalny przepis na stolicę, który bawiąc - uczy i zachęca do poznawania świata. Bliźniaki zaś swoją życiową filozofią i pomysłami wprost ścinają z nóg i wzbudzają salwy śmiechu. No i kto powiedział, że muzea są nudne?
 

Kup książkę Tu i tam z Kubą i Bubą

Zobacz opinie o książce Tu i tam z Kubą i Bubą
Inne książki autora
Potworak i inne ko(s)miczne opowieści
Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Potworak i inne ko(s)miczne opowieści

Do domu Mai i Filipa listonosz przynosi paczkę. Niby nic nadzwyczajnego, jednak paczka jest zaadresowana do Potworaka! A kim jest Potworak? Szybko okazuje...

Kacperiada opowiadania dla łobuzów i nie tylko. Audiobook
Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Kacperiada opowiadania dla łobuzów i nie tylko. Audiobook

Zbiór opowiadań dla małych i trochę starszych łobuzów. Zabawne historyjki z życia trzyosobowej, dość niezwykłej rodziny pokazują, że codzienność może być...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy