Okładka książki - Twardy orzech do zgryzienia

Twardy orzech do zgryzienia

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2017-04-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7551-526-8
Liczba stron: 72
Dodał/a recenzje: Monika Witczak

Ocena: 5.75 (4 głosów)

Renata Piątkowska doskonale zna dziecięcy świat, wie, jak dotrzeć do małych czytelników i zainteresować ich. To jedna z najpopularniejszych autorek książek dla przedszkolaków. Jest laureatką wielu nagród przyznawanych autorom literatury dziecięcej, m.in. konkursu im. Astrid Lindgren, nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, nagrody im. M. Weryho-Radziwiłłowicz). Autorka została też uhonorowana przez dzieci Orderem Uśmiechu. Jej książki są bardzo chętnie czytane przez najmłodszych, a opowieści przez nią snute są ciepłe, mądre i zabawne. Dokładnie takie, jak Twardy orzech do zgryzienia.


Nowa książka Piątkowskiej to zbiór dziesięciu krótkich opowiadań dla przedszkolaków, poruszających ważne, niekiedy niełatwe problemy, z którymi na co dzień borykają się maluchy i starszaki. Czy szczepionka naprawdę tak bardzo boli i jest podawana bardzo grubą igłą? Co zrobić, gdy ktoś zgubi się w wielkim sklepie? Czy istnieją prawdziwe czary? Co zrobić, kiedy wieczorem zgaśnie światło? Czy można zmienić imię, jeśli komuś nie pasuje to, które nadali mu rodzice? Jak zostać prawdziwym bohaterem? Czym karmić potwory z szafy, aby dały spać spokojnie? Jak narysować złość?


Z punktu widzenia dorosłego to problemy mało ważne, może nawet niedorzeczne, ale dla dzieci stanowią one... nie lada orzech do zgryzienia. Każdy rodzic kilkulatka dobrze wie, jak  dziecko potrafi przeżywać przeróżne rzeczy, ile zadaje pytań w ciągu minuty i jakie emocje nim targają. Twardy orzech do zgryzienia to książeczka zabawna i poważna jednocześnie. Podejmuje problemy w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla małych dzieci. Promuje pozytywne postawy i pokazuje, że rozwiązanie trudności jest niekiedy łatwiejsze, niż się wydaje. Jednocześnie pokazuje, że dzieci są niezwykle inteligentne i zaradne - wystarczy pokazać im odpowiednią drogę. W książce znaleźć można również zabawne i barwne ilustracje Artura Nowickiego, które świetnie oddają treść opowiadań i współgrają z poczuciem humoru autorki.


 

Kup książkę Twardy orzech do zgryzienia

Zobacz opinie o książce Twardy orzech do zgryzienia
Inne książki autora
Lemoniadowy ząb
Renata Piątkowska0
Okładka ksiązki - Lemoniadowy ząb

Przychodzi taka chwila w życiu młodego człowieka, że zaczyna mu się ruszać przedni ząb, a potem wypada – jak to mleczny ząb. Niektórym jednak...

Piegowate opowiadania
Renata Piątkowska0
Okładka ksiązki - Piegowate opowiadania

Trzecia książka o przygodach przedszkolaka Tomka, znanego z `Opowiadań dla przedszkolaków` i `Opowiadań z piaskownicy`. Pełne ciepłego humoru opowiadania...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy